Kalendarium sportowe 2022. Kibice będą tym żyć!
Dla kibiców różnych dyscyplin nie zabraknie emocjonujących wydarzeń sportowych w 2022 roku, w tym Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.
- 2-14.01. Rajd Dakar (Arabia Saudyjska)
- 4-20.02. Zimowe Igrzyska Olimpijskie (Pekin)
- 26.06.-7.07. Letnia Uniwersjada (Chengdu)
- 7-17.07. Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich – World Games (Birmingham w stanie Alabama)
- 10-25.09. Igrzyska Azjatyckie (Hangzhou)
- 21.11.-18.12. piłkarskie mistrzostwa świata (Katar)
BADMINTON
- 15-20.02. drużynowe mistrzostwa Europy (Helsinki)
- 24-27.03. Polish Open (Gniezno)
- 25-30.04. ME (Vantaa)
- 7-8.05. finał ekstraligi
- 8-15.05. drużynowe mistrzostwa świata (Tajlandia)
- 21-28.08. MŚ (Japonia)
- 14-18.12. World Tour Finals (miejsce do ustalenia)
BIATHLON
- 6-9.01. Puchar Świata (Oberhof)
- 12-16.01. PŚ (Ruhpolding)
- 20-23.01. PŚ (Anterselva)
- 26-30.01. ME (Arber)
- 3-6.03. PŚ (Kontiolahti)
- 10-13.03. PŚ (Otepaeae)
- 17-20.03. PŚ (Oslo-Holmenkollen
BIEGI NARCIARSKIE
- 1.01. PŚ (Oberstdorf – TdS)
- 3-4.01. PŚ (Val di Fiemme – TdS)
- 14-16.01. PŚ (Les Rousses)
- 22-23.01. PŚ (Planica)
- 26-27.02. PŚ (Lahti)
- 3.03. PŚ (Drammen)
- 5-6.03. PŚ (Oslo)
- 11-12.03. PŚ (Falun)
- 18-20.03. PŚ (Tiumeń)
BOBSLEJE
- 1-2.01. PŚ (Sigulda)
- 8-9.01. PŚ (Winterberg)
- 15-16.01. PŚ i ME (St. Moritz)
BOKS
- 12-27.03. MŚ kobiet (Stambuł)
- 4-9.04. Memoriał Feliksa Stamma (Warszawa)
- 10-22.04. młodzieżowe ME (Sofia)
- 21-31.05. ME (Erywań)
- 17-26.06. ME kobiet (Ułan Ude)
- 15-24.07. ME kadetów (Monza)
- 6-11.09. MŚ kadetek i juniorek (Gliwice)
- 11-16.10. MMP (miejsce do ustalenia)
- 1-4.12. MP (miejsce do ustalenia)
DŻUDO
- 28-30.01. Grand Prix (Odivelas)
- 5-6.02. Grand Slam (Paryż)
- 17-19.02. GS (Tel Awiw)
- 26-27.02. PŚ (Warszawa)
- 5-6.03. PŚ (Praga)
- 25-27.03. GS (Tbilisi)
- 1-3.04. GS (Antalya)
- 29.04.-1.05. ME (Sofia)
- 20-22.05. GS (Kazań)
- 3-5.06. GS (Duesseldorf)
- 11-12.06. PŚ (Madryt)
- 23-26.06. ME kadetów (Porec)
- 24-26.06. GS (Ułan Bator)
- 8-10.07. GS (Budapeszt)
- 7-14.08. MŚ (Taszkent)
- 24-28.08. MŚ kadetów (Sarajewo)
- 1-4.09. ME juniorów (Praga)
- 7-11.09. MŚ weteranów (Kraków)
- 16-18.09. GP (Zagrzeb)
- 15.10. ME drużyn mieszanych (Miluza)
- 21-23.10. GS (Abu Zabi)
- 4-6.11. GS (Baku)
- 25-27.11. GS (Tokio)
FORMUŁA 1
- 20.03. GP Bahrajnu (Sakhir)
- 27.03. GP Arabii Saudyjskiej (Dżudda)
- 10.04. GP Australii (Melbourne)
- 24.04. GP Emilii-Romanii (Imola)
- 8.05. GP Miami (USA)
- 22.05. GP Hiszpanii (Barcelona)
- 29.05. GP Monako
- 12.06. GP Azerbejdżanu (Baku)
- 19.06. GP Kanady (Montreal)
- 3.07. GP Wlk. Brytanii (Silverstone)
- 10.07. GP Austrii (Spielberg)
- 24.07. GP Francji (Le Castellet)
- 31.07. GP Węgier (Budapeszt)
- 28.08. GP Belgii (Stavelot)
- 4.09. GP Holandii (Zandvoort)
- 11.09. GP Włoch (Monza)
- 25.09. GP Rosji (Soczi)
- 2.10. GP Singapuru
- 9.10. GP Japonii (Suzuka)
- 23.10. GP USA (Austin)
- 30.10. GP Meksyku (Meksyk)
- 13.11. GP Brazylii (Sao Paulo)
- 20.11. GP Abu Zabi (Abu Zabi)
FUTSAL
- 19.01.-6.02. ME z udziałem Polaków (Amsterdam, Groningen)
GIMNASTYKA
- 10-13.03. akrobatyczne MŚ (Baku)
- 13-15.05. akrobatyczne MP (Chorzów)
- 1-5.06. ME w skokach (Rimini)
- 3-5.06. akrobatyczny FIG World Cup (Rzeszów)
- 10-12.06. MP w skokach (miejsce do ustalenia)
- 11-14.06. MP w gimnastyce sportowej (Kraków)
- 16-19.06. artystyczne ME (Tel Awiw)
- 11-14.08. ME w gimnastyce sportowej kobiet (Monachium)
- 18-21.08. ME w gimnastyce sportowej mężczyzn (Monachium)
- 14-18.09. artystyczne MŚ (Sofia)
- 29.10.-6.11. MŚ w gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn (Liverpool)
- 11-13.11. artystyczne MP kobiet (miejsce do ustalenia)
- 16-19.11. MŚ w skokach (Sofia)
GOLF
- 7-10.04. The Masters (Georgia)
- 26-29.05. MP Match Play (Brzeźno k. Wrocławia)
- 2-4.06. MP mężczyzn i kobiet (Postołowo k. Gdańska)
- 16-19.06. US Open (Brookline)
- 22-25.06. ME amatorów (Walencja)
- [5-9.07.] DME mężczyzn (Sandwich), DME kobiet (Walia)
- 14-17.07. The Open Championship – British Open (St. Andrews)
- 15-17.07. Klubowe MP kobiet (Pomiechówek)
- 21-24.07. Klubowe MP mężczyzn (Sobienie Królewskie k. Warszawy)
- 8-11.08. BMW PGA Championship (Surrey)
- 17-20.11. DP World Tour Championship (Dubaj)
HOKEJ NA LODZIE
- 10-15.01. MŚ Dywizji 1B kobiet do lat 18 (Radenthein)
- 8-14.04. MŚ Dywizji 1B kobiet (Katowice)
- 25.04.-1.05. MŚ Dywizji 1B (Katowice), MŚ Dywizji 1B do lat 18 (Asiago)
- 13-29.05. MŚ elity (Tampere)
HOKEJ NA TRAWIE
- 14-16.01. halowe ME 2. dywizji z udziałem Polaków (Parades)
- 21-23.01. halowe ME 2. dywizji kobiet Polek (Ourense)
- 2-6.02. halowe MŚ kobiet i mężczyzn (Liege)
- 11-13.02. halowy klubowy PE mężczyzn z udziałem AZS AWF Poznań (Alanya)
- 6-9.07. pięcioosobowe ME mężczyzn (Wałcz)
- 1-15.07. MŚ kobiet (Hiszpania, Holandia)
- 15-20.08. turniej kw. do ME 2023 z udziałem reprezentacji Polaków (Ourense)
- 22-27.08. turniej kw. do ME 2023 kobiet z udziałem Polek (Dublin)
JEŹDZIECTWO
- 20-23.01. Cavaliada (Sopot)
- 17-20.02. Cavaliada (Kraków)
- 17-20.03. halowe MP w ujeżdżeniu (Michałowice)
- 23-27.03. halowe MP w skokach (Leszno)
- 26-29.05. MP WKKW seniorów (Baborówko)
- 6-14.08. MŚ (Herning)
- 17-21.08. MP w skokach (Wierzbna)
- 31.08.-4.09. MP w ujeżdżeniu (Wierzbna)
- 14-18.09. MŚ w WKKW (Pratoni del Vivaro)
- 15-18.09. MŚ zaprzęgów jednokonnych (Le Pin au Haras)
- 21-25.09. MŚ zaprzęgów czterokonnych (Pratoni del Vivaro)
KAJAKARSTWO
- 3-7.08. klasyczne MŚ (Halifax)
- 26-31.07. górskie MŚ (Augsburg)
KICK-BOXING
- 16-25.09. MŚ juniorów i kadetów (Dublin)
- 11-20.11. ME (Antalya)
KOLARSTWO GÓRSKIE
- 24-28.08. MŚ (Les Gets)
KOLARSTWO PRZEŁAJOWE
- 8-9.01. MP (Gościęcin)
- 29-30.01. MŚ (Fayetteville)
KOLARSTWO SZOSOWE
- 20-26.02. UAE Tour (ZEA)
- 26.02. Omloop Het Nieuwsblad (Belgia)
- 5.03. Strade Bianche (Włochy)
- 6-13.03. Paryż-Nicea (Włochy)
- 7-13.03. Tirreno-Adriatico (Włochy)
- 19.03. Mediolan-San Remo (Włochy)
- 21-27.03. Dookoła Katalonii (Hiszpania)
- 23.03.] Brugge-De Panne (Belgia)
- 25.03. E3 Saxo Bank Classic (Belgia)
- 27.03. Gandawa-Wevelgem (Belgia)
- 30.03. Dwars Door Vlaanderen (Belgia)
- 3.04. Dookoła Flandrii (Belgia)
- 4-9.04. Dookoła Kraju Basków (Hiszpania)
- 10.04. Amstel Gold Race (Holandia)
- 17.04. Paryż-Roubaix (Francja)
- 20.04. Strzała Walońska (Belgia)
- 24.04. Liege-Bastogne-Liege (Belgia)
- 26.04.-1.05. Tour de Romandie (Szwajcaria)
- 29.04. GP Nasielska-Serocka
- 30.04. GP Wyszkowa
- 1.05. Eschborn-Frankfurt (Niemcy), Memoriał Andrzeja Trochanowskiego
- 6-8.05. CCC Tour – Grody Piastowskie
- 6-29.05. Giro d’Italia
- 3-5.06. Małopolski Wyścig Górski
- 5-12.06. Criterium du Dauphine (Francja)
- 12-19.06. Dookoła Szwajcarii
- 18.06. GP Płocka
- 19.06. GP Płońska
- 29.06.-2.07. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków
- 1-24.07. Tour de France
- 26-30.07. Dookoła Mazowsza
- 30.07. Clasica San Sebastian (Hiszpania)
- 30.07.-5.08. Tour de Pologne
- 31.07. Puchar MON
- 7-13.08. Benelux Tour (Belgia)
- 19.08.-11.09. Vuelta a Espana (Hiszpania)
- 21.08. Memoriał Henryka Łasaka
- 21.08. Cyclassics Hamburg
- 22.08. Puchar Uzdrowisk Karpackich
- 28.08. Bretagne Classic – Ouest France
- 9.09. GP Quebecu (Kanada)
- 11.09. GP Montrealu (Kanada)
- 18-25.09. MŚ (Wollongong)
- 8.10. Il Lombardia (Włochy)
- 13-18.10. Tour of Guangxi (Chiny)
KOLARSTWO TOROWE
- 12-16.10. MŚ (Saint-Quentin-en-Yvelines)
KOMBINACJA NORWESKA
- 6-9.01. PŚ (Val di Fiemme)
- 14-16.01. PŚ (Klingenthal)
- 21-23.01. PŚ (Planica)
- 27-30.01. PŚ (Seefeld)
- 25-27.02. PŚ (Lahti)
- 4-6.03. PŚ (Oslo)
- 11-13.03. PŚ (Schonach)
KOSZYKÓWKA
- 10-13.02. el. MŚ kobiet (Belgrad, Osaka, Waszyngton)
- 17-20.02. turniej finałowy PP mężczyzn (Lublin)
- 25.02. el. MŚ mężczyzn Estonia – Polska
- 28.02. el. MŚ mężczyzn Polska – Estonia
- 8-10.04. Final Four Euroligi kobiet
- 13-15.05. Final Four Ligi Mistrzów FIBA
- 27-29.05. Final Four Euroligi mężczyzn (Berlin)
- 30.06. el. MŚ mężczyzn Polska – Izrael
- 3.07. el. MŚ mężczyzn Niemcy – Polska
- 1-18.09. ME z udziałem Polaków (Praga, Tbilisi, Mediolan, Kolonia, Berlin)
- 23.09.-1.10. MŚ kobiet (Sydney)
- 24.11. el. ME kobiet Polska – Słowenia
- 27.11. el. ME kobiet Albania – Polska
LEKKA ATLETYKA
- 22.02. World Athletics Indoor Copernicus Cup (Toruń)
- 5-6.03. halowe MP (Toruń)
- 18-20.03. halowe MŚ (Belgrad)
- 13.05. Diamentowa Liga (Dauha)
- 21.05. DL (Birmingham, Londyn)
- 28.05. DL (Eugene)
- 3.06. Memoriał Ireny Szewińskiej (Bydgoszcz)
- 5.06. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego (Chorzów)
- 5.06. DL (Rabat)
- 9.06. DL (Rzym)
- 9-11.06. MP (Suwałki)
- 16.06. DL (Oslo)
- 18.06. DL (Paryż)
- 30.06. DL (Sztokholm)
- 15-24.07. MŚ (Oregon)
- 30.07. DL (Szanghaj)
- 6.08. DL (Chiny)
- 10.08. DL (Monako)
- 15-21.08. ME (Monachium)
- 26.08. DL (Lozanna)
- 2.09. DL (Bruksela)
- 4.09. Memoriał Kamili Skolimowskiej (Chorzów)
- 7-8.09. DL (Zurych)
ŁUCZNICTWO
- 29-30.01. halowe MP seniorów (Legnica)
- 4-5.02. finał Indoor World Series (Las Vegas)
- 14-19.02. halowe ME (Lasko)
- 18-24.04. PŚ (Antalya)
- 3-8.05. GP Europy (Płowdiw)
- 16-22.05. PŚ (Szanghaj)
- 6-12.06. ME (Monachium)
- 20-26.06. PŚ (Paryż)
- 25-26.06. Memoriał Ireny Szydłowskiej (Warszawa)
- 18-22.07. PŚ (Medellin)
- 27-28.08. klasyczne MP (Dobrcz)
- 10-11.09. bloczkowe MP (Police)
ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE
- 10-16.01. ME (Tallin)
- 21-27.03. MŚ (Montpellier)
ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE
- 7-9.01. ME (Heerenveen)
- 22-23.01. MP w wieloboju i wieloboju sprinterskim (Tomaszów Maz.)
- 28-30.01. MŚJ (Innsbruck)
- 3-6.03. MŚ (Hamar)
- 12-13.03. finał PŚ (Heereveen)
MOTOCYKLE
- 6.03. GP Kataru (Dauha)
- 20.03. GP Indonezji (Mandalika)
- 3.04. GP Argentyny (Termas de Rio Hondo)
- 10.04. GP obu Ameryk (Austin)
- 24.04. GP Portugalii (Portimao)
- 1.05. GP Hiszpanii (Jerez de la Frontera)
- 15.05. GP Francji (Le Mans)
- 29.05. GP Włoch (Mugello)
- 5.06. GP Katalonii (Barcelona)
- 19.06. GP Niemiec (Chemnitz)
- 26.06. GP Holandii (Assen)
- 10.07. GP Finlandii (Kausali)
- 7.08. GP Wlk. Brytanii (Silverstone)
- 21.08. GP Austrii (Spielberg)
- 4.09. GP San Marino i Wybrzeża Rimini (Misano Adriatico)
- 18.09. GP Aragonii (Alcaniz)
- 25.09. GP Japonii (Motegi)
- 2.10. GP Tajlandii (Buriram)
- 16.01. GP Australii (Phillip Island)
- 23.10. GP Malezji (Sepang)
- 6.11. GP Walencji (Cheste)
NARCIARSTWO ALPEJSKIE
- 4-5.01. PŚ – slalom kobiet i mężczyzn (Zagrzeb)
- 8-9.01. PŚ – slalom gigant i slalom kobiet (Maribor) i mężczyzn (Adelboden)
- 11.01. PŚ – slalom kobiet (Flachau)
- 11 i 13.01. MP – slalom, slalom gigant, slalom równoległy (Szczawnica)
- 14-16.01. PŚ – zjazd i slalom mężczyzn (Wengen), zjazd i supergigant kobiet (Zauchensee)
- 21-23.01. PŚ – zjazd i slalom mężczyzn (Kitzbuehel) zjazd i supergigant kobiet (Cortina d’Ampezzo)
- 25.01. PŚ – slalom gigant kobiet (Kronplatz), slalom mężczyzn (Schladming)
- 29-30.01. PŚ – zjazd i supergigant kobiet (Garmisch-Partenkirchen)
- 26-27.02. PŚ – slalom mężczyzn (Ga-Pa), zjazd kobiet (Crans Montana)
- 5-6.03. PŚ – supergigant i slalom gigant kobiet (Lenzerheide), zjazd i supergigant mężczyzn (Kvitfjell)
- 11-13.03. PŚ – slalom gigant i slalom kobiet (Aare), slalom gigant mężczyzn (Kranjska Gora)
- 16-20.03. finał PŚ – zjazd, supergigant, drużynowo, slalom gigant i slalom (Courchevel, Meribel)
NARCIARSTWO KLASYCZNE
- 28.02.-6.03. MŚJ (Zakopane i Lygna)
PIĘCIOBÓJ NOWOCZESNY
- 22-27.03. PŚ (Kair)
- 26.04.-1.05. PŚ (Budapeszt)
- 10-15.05. PŚ (Albena)
- 7-12.06. PŚ (Ankara)
- 23-26.06. finał PŚ (Ankara)
- 14-21.08. ME (Szekesfehervar)
- 2-9.10. MŚJ (Zielona Góra)
PIŁKA NOŻNA
- 9.01.-6.02. Puchar Narodów Afryki 2021 (Kamerun)
- 17.01. gala FIFA (Zurych)
- 3-12.02. Klubowe MŚ za 2021 rok (ZEA)
- 15-16.02. pierwsze mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów
- 17.02. pierwsze mecze o 1/8 finału Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy
- 22-23.02. pierwsze mecze 1/8 finału LM
- 24.02. rewanżowe mecze o 1/8 finału LE i LKE
- 25.02. losowanie 1/8 finału LE i LKE (Nyon)
- 2.03. 1/4 finału Pucharu Polski
- 8-9.03. rewanżowe mecze 1/8 finału LM
- 10.03. pierwsze mecze 1/8 finału LE i LKE
- 15-16.03. rewanżowe mecze 1/8 finału LM
- 17.03. rewanżowe mecze 1/8 finału LE i LKE
- 18.03. losowanie par 1/4 i 1/2 finału LM, LE i LKE (Nyon)
- 24.03. baraże o awans do MŚ – pierwsza runda; m.in.: Rosja – Polska (Moskwa)
- 29.03. baraże o awans do MŚ – druga runda: m.in. Rosja/Polska – Szwecja/Czechy
- 5-6.04. pierwsze ćwierćfinały LM
- 6.04. 1/2 finału PP
- 7.04. pierwsze ćwierćfinały LE i LKE, el. MŚ kobiet Polska – Armenia
- 12.04. el. MŚ kobiet Norwegia – Polska
- 12-13.04. rewanżowe ćwierćfinały LM
- 14.04. rewanżowe ćwierćfinały LE i LKE
- 26-27.04. pierwsze półfinały LM
- 28.04. pierwsze półfinały LE i LKE
- 2.05. finał PP (Warszawa)
- 3-4.05. rewanżowe półfinały LM
- 5.05. rewanżowe półfinały LE i LKE
- 18.05. finał LE (Sewilla)
- 25.05. finał LKE (Tirana)
- 28.05. finał LM (Sankt Petersburg)
- 3.06. 1. kolejka Ligi Narodów: Polska – Walia (20.45)
- 6.06. 2. kolejka LN: Belgia – Polska (20.45)
- 10.06. 3. kolejka LN: Holandia – Polska (20.45)
- 13.06. 4. kolejka LN: Polska – Belgia (20.45)
- 6-31.07. ME kobiet (Anglia)
- 1.09. el. MŚ kobiet Albania – Polska
- 6.09. el. MŚ kobiet Polska – Kosowo
- 22.09. 5. kolejka LN: Polska – Holandia (20.45)
- 25.09. 6. kolejka LN: Walia – Polska (20.45)
- 21.11.-18.12. MŚ (Katar)
PIŁKA RĘCZNA
- 13-30.01. ME mężczyzn (Węgry, Słowacja)
- 4-20.11. ME kobiet (Słowenia, Czarnogóra, Macedonia)
PŁYWANIE
- 26-27.02. GP Polski (miejsce do ustalenia)
- 19-20.03. GP Polski (miejsce do ustalenia)
- 9-10.04. GP Polski (miejsce do ustalenia)
- 13-29.05. MŚ (Fukuoka)
- 8-12.06. MP (miejsce do ustalenia)
- 5-10.07. MEJ (Bukareszt)
- 11.-21.08. ME (Rzym)
- 22-28.08. MŚJ (Kazań)
PODNOSZENIE CIĘŻARÓW
- Kwiecień ME (Sofia)
- Listopad MŚ (Chongqing)
RAJDY SAMOCHODOWE
- 20-23.01. MŚ – Rajd Monte Carlo
- 24-27.02. MŚ – Rajd Szwecji
- 12-13.03. ME – Rajd Serras De Fafe E Felgueiras (Portugalia)
- 26-27.03. ME – Rajd Azorów (Portugalia)
- 1-2.04. MP – Rajd Nadwiślański
- 21-24.04. MŚ – Rajd Chorwacji
- 22-24.04. MP – Rajd Świdnicki-Krause
- 14-15.05. ME – Rajd Wysp Kanaryjskich (Hiszpania)
- 19-22.05. MŚ – Rajd Portugalii
- 21-22.05. MP – Rajd Podlaski
- 2-5.06. MŚ – Rajd Włoch
- 10-12.06. MP – Rajd Polski (runda ME)
- 23-26.06. MŚ – Rajd Kenii
- 2-3.07. ME – Rajd Łotwy
- 8-10.07. MP – Rajd Żmudzi
- 14-17.07. MŚ – Rajd Estonii
- 23-24.07. ME – Rajd Roma Capitale (Włochy)
- 4-6.08. MP – Rajd Rzeszowski
- 4-7.08. MŚ – Rajd Finlandii
- 18-21.08. MŚ – miejsce do ustalenia
- 27-28.08. ME – Rajd Czech Barum Zlin
- 8-11.09. MŚ – Rajd Grecji
- 9-10.09. MP – Rajd Śląska
- 29.09.-2.10. MŚ – Rajd Nowej Zelandii
- 30.09.-1.10. MP – Rajd Wisły
- 20-23.10. MŚ – Rajd Hiszpanii/Katalonii
- 21-23.10. MP – Rajd Koszyc
- 10-13.11. MŚ – Rajd Japonii
RUGBY
- 21-23.01. World Rugby Sevens Series z udziałem Polek (Malaga)
- 28-30.01. WRSS z udziałem Polek (Sewilla)
- 19.03. Rugby Europe Trophy: Belgia – Polska
- 9.04. RET: Polska – Litwa
SANECZKARSTWO LODOWE
- 1-2.01. PŚ (Winterberg)
- 8-9.01. PŚ (Sigulda)
- 15-16.01. PŚ (Oberhof), MEJ (Bludenz)
- 22-23.01. PŚ i ME (St. Moritz-Celerina)
- 28-29.01. MŚJ (Winterberg)
- 30.01. MŚ kobiet w dwójkach (Winterberg)
SANECZKARSTWO NATURALNE
- 7-9.01. PŚ (Umhausen)
- 21-23.01. PŚ (Vatra Dornei)
- 28-30.01. PŚ (Deutschnofen)
- 4-6.02. MŚ juniorów (Jaufental)
- 10-13.02. ME (Laas)
- 18-20.02. PŚ (Mariazell)
- 24-27.02. PŚ (Moskwa)
SHORT TRACK
- 4-6.03. MŚJ (Gdańsk)
- 18-20.03. MŚ (Montreal)
- 25-27.03. MP (Gdańsk)
SIATKÓWKA
- 21-22.05. finał LM kobiet i mężczyzn
- 31.05.-3.07. Liga Narodów kobiet
- 7.06.-10.07. LN mężczyzn – faza interkontynentalna
- 13-17.07. finał LN kobiet (miejsce do ustalenia)
- 20-24.07. finał LN mężczyzn (miejsce do ustalenia)
- 23.09.-15.10. MŚ kobiet (Holandia, Polska)
- 26.08.-11.09. MŚ mężczyzn (Rosja)
SIATKÓWKA PLAŻOWA
- Czerwiec MŚ (Rzym)
- 11-21.08. ME (Monachium)
SKELETON
- 14.01. ME (St. Moritz)
SKOKI NARCIARSKIE
- 1.01. PŚ (Garmisch-Partenkirchen – TCS)
- 4.01. PŚ (Innsbruck – TCS)
- 6.01. PŚ (Bischofshofen – TCS)
- 8-9.01. PŚ (Bischofshofen)
- 14-15.01. PŚ kobiet (Zao)
- 15-16.01. PŚ (Zakopane)
- 22-23.01. PŚ (Titisee-Neustadt)
- 28-30.01. PŚ (Willingen)
- 25-27.02. PŚ kobiet (Hinzenbach)
- 26-27.02. PŚ (Lahti)
- 3.03. PŚ (Lillehammer – Raw Air)
- 4-6.03. PŚ (Oslo – Raw Air)
- 12-13.03. PŚ kobiet (Oberhof)
- 19-20.03. PŚ (Oberstdorf), PŚ kobiet (Niżny Tagił)
- 25-27.03. PŚ (Planica)
- 26-27.03. PŚ kobiet (Czajkowski)
SNOWBOARD
- 1.01. PŚ – slopestyle (Calgary)
- 8-9.01. PŚ – halfpipe, slopestyle (Mammoth Mountain), gigant równoległy (Scuol), snowcorss (Karsnojarsk)
- 11-12.01. PŚ – slalom równoległy i drużynowy slalom równoległy (Bad Gastein)
- 14-16.01. PŚ – gigant równoległy (Simonhoehe), slopestyle, halfpipe (Laax), drużynowy snowcross (Chiesa in Valmalenco)
- 22.01. PŚ – snowcross (Chiesa in Valmalenco)
- 28-29.01. PŚ – snowcross i drużynowy snowcross (Le Massif)
- 26-27.02. PŚ – slalom równoległy (Moskwa), snowcross (Mont-sainte-Anne)
- 5.03. PŚ – gigant równoległy (Rogla)
- 6.03. PŚ – slopestyle (Bakuriani)
- 12-13.03. PŚ – snowcross (Reiteralm), slalom równoległy (Piancavallo)
- 19-20.03. PŚ – slopestyle (Szpindlerowy Młyn) i slalom równoległy i drużynowy slalom równoległy (Berchtesgaden), snowcross (Veysonnaz)
- 27.03. slopestyle (Silvaplana)
STRZELECTWO
- 7-18.02. PŚ – skeet i trap (Rabat)
- 26.02.-8.03.] PŚ – karabin, pistolet (Kair)
- 8-19.03. PŚ – skeet, trap (Nikozja)
- 18-27.03. ME seniorów i juniorów – karabin, pistolet, ruchoma tarcza (Hamar)
- 19-30.04. PŚ – skeet, trap (Lonato)
- 20-29.05. GP ISSF – karabin, pistolet, skeep, trap (Granada)
- 27.05.-9.06. PŚ – karabin, pistolet, skeet, trap (Baku)
- 21-31.07. GP ISSF – skeet, trap (Ałmaty)
- 1-8.08. MŚ – ruchoma tarcza (Chateauroux)
- 6-17.09. GP ISSF – skeet, trap (Konya)
- 15-30.08. ME – karabin, pistolet, skeet, trap, ruchoma tarcza (Moskwa)
- 15-17.09. MP kobiet i mężczyzn – karabin, pistolet (Wrocław), skeet, trap (Poznań)
- 27.09.-10.10. MŚ – skeet, trap (Osijek)
- 12-25.10. MŚ – karabin, pistolet (Kair)
SUMO
- 2-3.04. MP (Krotoszyn)
- 21-22.05. ME (Baku)
SZACHY
- 27.03.-6.04. indywidualne ME mężczyzn (Słowenia)
- 20-30.07. akademickie ME (Łódź)
- 26.07.-8.08. Olimpiada Szachowa (miejsce do ustalenia)
- 20-31.08. indywidualne ME kobiet (Praga)
SZERMIERKA
- 15-16.01. PŚ – floret kobiet (Poznań), floret mężczyzn (Paryż), szabla kobiet i mężczyzn (Tbilisi)
- 29-30.01. PŚ – szabla kobiet (Płowdiw), GP FIE szpada kobiet i mężczyzn (Dauha)
- 5-6.02. PŚ – GP FIE floret kobiet i mężczyzn (Turyn)
- 12-13.02. PŚ – szpada kobiet (Barcelona), szpada mężczyzn (Vancouver)
- 19-20.02. PŚ – szabla mężczyzn (Warszawa)
- 26-27.02. PŚ – szpada mężczyzn (Heidenheim), floret kobiet (Acapulco)
- 26-27.02. PŚ – floret mężczyzn (Kair)
- 5-6.03. PŚ – szabla kobiet (Ateny), szabla mężczyzn (Padwa), GP FIE szpada kobiet i mężczyzn (Budapeszt)
- 19-20.03. PŚ – szpada kobiet (Chengdu), szpada mężczyzn (Buenos Aires), szabla kobiet (Sint Niklaas), szabla mężczyzn (Budapeszt)
- 16-17.04. PŚ – szpada mężczyzn (Paryż), floret kobiet i mężczyzn (Belgrad)
- 23-24.04. PŚ – GP FIE szabla kobiet i mężczyzn (Seul)
- 30.04.-1.05. PŚ – floret kobiet (Tauberbischofsheim), floret mężczyzn (Sankt Petersburg), GP FIE w szpada kobiet i mężczyzn (Cali)
- 7-8.05. PŚ – szabla kobiet (Tunis/Tunezja), szabla mężczyzn (Madryt), MP – floret (miejsce do ustalenia)
- 14-15.05. PŚ – szpada kobiet (Dubaj), GP FIE floret kobiet i mężczyzn (Szanghaj), MP – szabla (miejsce do ustalenia)
- 21-22.05. PŚ – GP FIE szabla kobiet i mężczyzn (Moskwa), MP – szpada (miejsce do ustalenia)
- Czerwiec ME (miejsce do ustalenia)
- 15-23.07. MŚ (Kair)
TAEKWON-DO
- 26.04.-1.05. ME (Porecz)
TENIS
- 1-9.01. ATP Cup z udziałem Polski (Sydney)
- 17-30.01. Australian Open (Melbourne)
- 4-5.03. Puchar Davisa: Portugalia – Polska o miejsce w Grupie Światowej I
- 15-16.04. Puchar Billie Jean King: Polska – Rumunia o udział w turnieju finałowym elity
- 22.05.-5.06. French Open (Paryż)
- 27.06.-9.07. Wimbledon (Londyn)
- 29.08.-11.09. US Open (Nowy Jork)
TENIS STOŁOWY
- 26-27.02. TOP 16 (Montreux)
- 25-27.03. MP (miejsce do ustalenia)
- 13-17.04. MME (Bukareszt)
- 26-29.05. MMŚ (Bukareszt)
- 25.06.-2.07. ME weteranów (Rimini)
- 11-21.08. ME (Monachium)
TRIATHLON
- 4-5.06. sprinterskie MP (Rzeszów)
- 25-26.06. MŚ w sprincie i sztafetach (Montreal)
- 30-31.07. sprinterskie MP elity (prawdopodobnie Kraków)
- 12-14.08. ME standard i sztafety elity (Monachium)
- 21.08. MP na dystansie standard Elity (miejsce do ustalenia)
- 4.11. finałowa runda MŚ (Abu Zabi)
WIOŚLARSTWO
- 30.01. MP na ergometrze (Wrocław)
- 21-22.05. ME juniorów (Sabaudia)
- 27-29.05. PŚ (Belgrad)
- 4-5.06. MP (Poznań)
- 17-19.06. PŚ (Poznań)
- 8-10.07. PŚ (Lucerna)
- 27-31.07. Młodzieżowe MŚ i MŚ juniorów (Varese)
- 12-14.08. ME (Monachium)
- 3-4.09. MME (Hazewinkel)
- 18-25.09. MŚ (Racice)
ZAPASY
- 28.03.-3.04. ME (Budapeszt)
- 13-15.05. MP – styl klasyczny oraz MP kobiet (Chełm)
- 27-28.05. MP – styl wolny (Bydgoszcz)
- 21-24.07. Memoriał Wacława Ziółkowskiego (styl wolny), Memoriał Władysława Pytlasińskiego (styl klasyczny) i Poland Open kobiet (Warszawa)
- 10-18.09. MŚ (Belgrad)
ŻEGLARSTWO
- 1-9.04. PE o Trofeum Księżniczki Zofii (Palma de Mallorca)
- 14-21.04. MME klas ILCA 7 i ILCA 6 (Hourtin)
- 23-30.04. Hyeres Regatta (Hyeres)
- 7-15.05. Olympic Test Event (Marsylia)
- 15-22.05. ME klasy iQFoil (Torbole)
- 20-22.05. Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego cz. 1 (Krynica Morska)
- 21-28.05. MŚ klasy ILCA 7 (Riviera Nayarit)
- 27-29.05. Puchar PZŻ cz. 2 (Krynica Morska)
- 1-5.06. Medemblik Regatta (Medemblik)
- 18-26.06. Kieler Woche (Kilonia)
- 30.06.-8.07. ME klasy 29er (Kopenhaga)
- 3-10.07. MEJ klasy ILCA 6 (Saloniki)
- 4-14.07. MŚ klasy Optimist (Bodrum)
- 5-10.07. MŚ klas 49er, 49erFX i Nacra 17 (Aarhus)
- 8-15.07. MŚJ World Sailing (Haga)
- 19-26.07. MEJ klasy 470 i 420 (Vilamoura)
- 20-31.07. Gdynia Sailing Days
- 23-30.07. MŚJ klasy ILCA 6 (Shoreacres)
- 29.07.-6.08. MŚ klasy 29er (El Balis)
- 30.07.-5.08. MŚ klasy Optimist (Sonderborg)
- 31.07.-7.08. MŚJ klas 49er, 49erFX i Nacra 17 (Como)
- 5-13.08. MŚJ klasy 420 (Balatonfured)
- 14-21.08. MŚJ klasy 470 (Tihany)
- 15-21.08. ME klasy Finn (Kilonia)
- 21-28.08. MMŚ klas ILCA 7 i ILCA 6 (Vilamoura), MMŚ klasy iQFoil (Silvaplana)
- 31.08.-8.09. MŚ klas 49er, 49erFX i Nacra 17 (Halifax), MŚ Formuły Kite (Chiny)
- 8-11.09. MP klas olimpijskich cz. 1 (Gdańsk)
- 10-18.09. ME klasy 470 (Cesme)
- 22-25.09. MP klas olimpijskich cz. 2 (Gdańsk)
- 26.09.-2.10. ME Formuły Kite (Nafpaktos)
- 10-17.10. MŚ klasy ILCA 6 (Qingdao)
- 15-22.10. MŚ klasy iQFoil (Brest)
- 21-29.10. MŚ klasy 470 (Sedot Jam)
- 29.10.-5.11. MEJ klasy iQFoil (Brest)
- 14-21.11. ME klas ILCA 7 i ILCA 6 (Hyeres)
ŻUŻEL
- 30.04. GP (Goriczan)
- 14.05. GP (Warszawa)
- 27.05. MŚJ (Praga)
- 28.05. GP (Praga)
- 4.06. GP (Teterow)
- 25.06. GP (Gorzów Wlkp.)
- 9.07. GP (Togliatti)
- 27-29.07. półfinały i finał Speedway of Nations (Esbjerg)
- 29.07. finał U-21 SoN (Esbjerg)
- 13.08. GP (Cardiff)
- 14.08. MŚJ (Cardiff)
- 27.08. GP (Wrocław)
- 10.09. GP (Vojens)
- 17.09. GP (Malilla)
- 30.09. MŚJ (Toruń)
- 1.10. GP (Toruń)
- 5.11. GP Oceanii (miejsce do ustalenia)
Fot. PressFocus