Zobacz
Do góry

Kameruńczyk zastąpi Sanogo?

Treningi w pierwszoligowym klubie z Sosnowca rozpoczyna Bertrand Bebey. Najbliższe dni zdecydują czy urodzony w kameruńskim Jaunde napastnik zostanie w Zagłębiu na dłużej.

W kilku ostatnich sezonach gwiazdą sosnowiczan z przodu był Vamara Sanogo. Ten wychowany we Francji, a mający korzenie w Wybrzeżu Kości Słoniowej napastnik, stał się najskuteczniejszym obcokrajowcem w klubie z Zagłębia Dąbrowskiego. Nastrzelał – przez niespełna trzy lata – 21 goli i wyprzedził Bośniaka Hadisa Zubanovicia. Latem wraca jednak do Legii, skąd do Sosnowca był wypożyczony.

Zagłębie Sosnowiec. Młodzież na początek

Niewykluczone, że jego następcą w ataku będzie 28-letni Bebey. Ten doświadczony napastnik w ostatnim sezonie występował w drugoligowych rumuńskim klubie Luceafarul Oradea.

Fot. Facebook

W poprzednim sezonie w 20 ligowych spotkaniach zdobył dla swojej drużyny 6 bramek. Ma bogatą międzynarodową przeszłość, bo wcześniej biegał po ligowych boiskach we Francji, USA, Włoch, Słowacji czy ostatnio Rumunii. Mierzy 183 cm wzrostu i z przodu może grać na każdej pozycji. Ma francuski paszport. Jeżeli przekona do siebie sztab szkoleniowy Zagłębia, to w przyszłym sezonie będzie starał się o zdobywania goli, jak to było w przypadku Sanogo, dla drużyny z Sosnowca.

 

TU MOŻESZ ZOBACZYĆ „BB”, bo taki ma przydomek,  W AKCJI

 

Na zdjęciu: Bertrand Bebey ma szansę za kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w I liga