Kamiński musi poczekać

Piotr Tubacki

Jego sytuacja pozostaje niezmienna. Jeśli z VfB odejdzie Benjamin Pavard, Kamiński będzie mógł zostać. Jeśli jednak Francuz zostanie, Polak będzie musiał szukać sobie nowego klubu. A na to, jak rozwinie się sytuacja, 26-latek musi zaczekać do 13 sierpnia, bo wtedy Stuttgart ma dowiedzieć się, jaka będzie przyszłość Pavarda. Choć poważne zainteresowanie Kamińskim wyrażał HSV, tak teraz faworytem w jego pozyskaniu wydaje się beniaminek Bundesligi Fortuna Duesseldorf.

Po wielu dniach przekomarzania z Chińczykami Borussia Dortmund w końcu ogłosiła, że ich nowym piłkarzem został reprezentant Belgii Axel Witsel. 29-latek nie kosztował dużo, bo Niemcy wykorzystali klauzulę odstępnego wynoszącą 20 mln euro. Witsel będzie jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy swojej drużyny, bo wg mediów ma dostawać 10 mln euro rocznie. Jak sam przyznał, po mundialu jego celem było to, aby wrócić z powrotem do grania w Europie.

Z Bundesligą z kolei może pożegnać się Breel Embolo z Schalke. Dwa lata temu Szwajcar przybył do Gelsenkirchen za rekordowe dla klubu 22,5 mln euro, ale nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Pierwszy sezon stracił przez kontuzję, a w drugim słabo się prezentował. W rosyjskim „TASS” można było przeczytać słowa jego agenta, który stwierdził, że Embolo bliski jest przejścia do moskiewskiego Lokomotivu. Grałby tam nie tylko z Grzegorzem Krychowiakiem, ale też z Benediktem Hoewedesem, legendą Schalke, która przybyła do Rosji tego lata.

Wolfsburg w końcu może kupić lewego obrońcę. Wilki dokonywały mnóstwa transferów, ale po odejściu Ricardo Rodrigueza do Milanu, w ich zespole nie było nikogo z prawdziwego zdarzenia na tę pozycję. Media wieszczą, że wkrótce ich szeregi ma zasilić Jerome Roussillon z Montpellier. Jego transfer zagranicę potwierdził już prezydent francuskiego klubu.

Komentarze