Kapitan uratował Pogoń

Choć Radomiak nie zremisował od 25 lipca, wydawało się, że rundę może zakończyć właśnie podziałem punktów.

Pierwsza połowa meczu z Pogonią była bowiem wyrównana, ale po przerwie zaczęło się dziać… W 50 minucie „portowcy” otrzymali karnego po faulu Mateusza Cichockiego, który przy okazji wyleciał z boiska po obejrzeniu drugiej żółtej kartki. Radomianom puszczały nerwy, a ich latynoscy piłkarze zaczęli łapać głupie napomnienia za niepotrzebne dyskusje z arbitrem.

Wtedy jednak szczecinianie przysnęli, dali się skontrować osłabionemu rywalowi, a Mateusz Grzybek mocnym strzałem dał Radomiakowi remis! To jednak nie był koniec emocji, bo gospodarze… wyszli na prowadzenie, ale Luis Machado spalił dogodną pozycję. Pogoń w końcu wykorzystała przewagę. Jej kapitan, Damian Dąbrowski, w 90 minucie oddał mocne uderzenie zza „szesnastki” i pewnie trafił do siatki.

Radomiak mógł pluć sobie w brodę, bo mimo niesprzyjających okoliczności remis był na wyciągnięcie ręki. Radomskie nerwy wyszły na wierzch w 97 minucie, kiedy za ostry faul – i drugie „żółtko” – z boiska wyleciał wczorajszy kapitan gospodarzy Raphael Rossi. Środkowy obrońca swoją pierwszą kartkę zobaczył… za dyskusje z arbitrem przy czerwieni Cichockiego.

Radomiak – Pogoń Szczecin 1:2 (0:0)

0:1 – Grosicki, 52 min (karny), 1:1 – Grzybek, 70 min (asysta Maurides), 1:2 – Dąbrowski, 90 min (asysta Wędrychowski)

RADOMIAK: Kobylak – Justiniano, Rossi, Cichocki – Jakubik, Nowakowski, Alves (90+2. Łukasik), Grzybek – Semedo (90+2. Leandro), Maurides, Machado (90+2. Sokół). Trener Mariusz LEWANDOWSKI.

POGOŃ: Stipica – Kucharczyk, Zech, Malec, Borges (87. Mata) – Łęgowski (64. Wędrychowski), Dąbrowski – Kurzawa (76. Kowalczyk), Biczachczjan (87. Drygas), Grosicki – Zahović (87. Gorgon). Trener Jens GUSTAFSSON.

Sędziował Damian Kos (Wejherowo). Żółte kartki: Cichocki (40. faul, 50. faul), Rossi (50. dyskusje, 90+7. faul)), Alves (62. dyskusje), Machado (62. dyskusje) – Łęgowski (60. niesport. zach.), Dąbrowski (90. zdjęcie koszulki), Fornalczyk (90+8. na ławce). Czerwone kartki: Cichocki (50. dwie żółte), Rossi (90+7. dwie żółte).