Karkonosze Jelenia Góra. Już bez Szeweluchina

Kiepskie wyniki beniaminka III ligi z Jeleniej Góry legły u podstaw zmiany na stanowisku trenera. Działacze podjęli decyzję o zakończeniu współpracy Ołeksandrem Szeweluchinem, zastępując go Jackiem Kołodziejczykiem, dotychczasowym opiekunem drużyny juniorów.


Znany ze 112 występów w Górniku Zabrze Ukrainiec w jeleniogórskim klubie pracował ponad dwa lata. Przejął go w lipcu 2019 roku i w niedokończonym z powodu pandemii sezonie doprowadził do 3. miejsca w IV lidze dolnośląskiej.

W kolejnym sezonie grające w grupie zachodniej Karkonosze nie miały już sobie równych, gwarantując sobie udział w barażach o awans, w których okazali się lepsi od Lechii Zielona Góra. Obecne rozgrywki nie toczą się po myśli jeleniogórzan. W 13 kolejkach zdołali wywalczyć raptem 7 punktów, co daje im 17. miejsce.

To już szósta w tym sezonie zmiana trenera w klubie III grupy III ligi. Wcześniej dokonano ich w Odrze Wodzisław Śląski (Damian Nowak sam złożył dymisję i zastąpił go Mieczysław Jakubowski), Stali Brzeg (Marcin Nowacki zastąpił Arkadiusza Batora), MKS-ie Kluczbork (Piotr Jacek za Tomasza Kazimierowicza), Piaście Żmigród (Kamil Socha za Marcina Foltyna) i Warcie Gorzów Wielkopolski (Mykoła Dremluk za Pawła Posmyka).


Fot. Karkonosze Jelenia Góra/Ernest Kołodziej