Karkonosze Jelenia Góra. Mozolna weryfikacja

Trener Karkonoszy Jelenia Góra Jacek Kołodziejczyk wciąż sprawdza i poszukuje kandydatów do gry w swoim zespole.


Na początku okresu przygotowawczego chęć uczestnictwa w treningach i sprawdzianach Karkonoszy Jelenia Góra wyraziło aż 38 zawodników. Trener Jacek Kołodziejczyk miał więc ręce pełne roboty, by „przesiać” to towarzystwo.

W wyniku selekcji negatywnej z tego grona ostał się tylko 19-letni obrońca Dawid Balon, który formalnie jest zawodnikiem KS Chełmek (IV liga małopolska). Jesienią był wypożyczony do występującego w lidze okręgowej LKS-u Gorzów k. Oświęcimia, a wcześniej do Zgody Byczyna.

Drugim kandydatem do gry w „czerwonej latarni” grupy III trzeciej ligi jest prawie 22-letni (urodziny będzie obchodził 31 stycznia) środkowy pomocnik Szymon Cukier. To wychowanek Olimpii Kamienna Góra, który w tej chwili formalnie jest zawodnikiem Miedzi Legnica. Ostatnio zakładał koszulkę IV-ligowego AKS-u Strzegom, a wcześniej na tym samym poziomie grał w Orle Lubawka, który… spadł do ligi okręgowej.

Ostatnią (na razie) nową twarzą w Karkonoszach jest ukraiński obrońca Igor Sudin, Dwudziestolatek jest wychowankiem akademii piłkarskiej Barsa Sudy. Wymieniony tercet zostanie poddany sprawdzianowi w sobotniej (22 stycznia) grze kontrolnej z IV-ligową Polonią-Stalą Świdnica. Początek sparingu zaplanowano na godzinę 12.00.


Na zdjęciu: Kadra Karkonoszy Jelenia Góra wciąż jest w budowie…

Fot. kskarkonosze.pl/Ernest Kołodziej