Karkonosze Jelenia Góra. Ścieżka porażek

We wtorek Karkonosze Jelenia Góra przegrały piąty sparing z rzędu, tym razem ich pogromcą był GKS Wikielec.

Trener Karkonoszy Jelenia Góra Jacek Kołodziejczyk ma powody do zmartwienia. Wyniki nie są oczywiście najważniejsze w meczach sparingowych, ale rozmiary porażek już tak. „Czerwona latarnia” grupy 3 trzeciej ligi przegrała już pięć spotkań kontrolnych z rzędu!

Zaczęło się od klęski 0:7 z czeskim zespołem Slovan Liberec U-19, potem była „poprawka” IV-ligowej Polonii-Stali Świdnica (0:3) oraz łomot 0:5 z rezerwami Śląska Wrocław, występującymi w 2. lidze. Kolejnym przeciwnikiem Karkonoszy były rezerwy Zagłębia Lubin, również występujące w grupie III trzeciej ligi. W tym sparingu trener Jacek Kołodziejczyk testował dwóch zawodników – prawie 21-letniego obrońcę Patryka Maciejewskiego, który od półtora roku jest związany z Miedzią Legnica (gra w jej rezerwach) oraz 20-letniego pomocnika, Mateusza Pestkę. Drugi z wymienionych jest wychowankiem Arki Gdynia, który później grał w Liderze Włocławek (IV liga łódzka), AKS-ie SMS Łódź (liga okręgowa) i Pogoni Zduńska Wola (IV liga).

Sprawdzian nie wypadł zbyt okazale, bo biało-niebiescy przegrali z ekipą trenera Jarosława Krzyżanowskiego 1:5. Do przerwy jeleniogórzanie prowadzili po strzale niespełna 19-letniego pomocnika Dawida Gila, ale po przerwie „miedziowi” wrzucili piąty bieg i zaaplikowali rywalom pięć goli. Łupem bramkowym podzielili się: Kacper Zając (trzy trafienia, w tym dwa z rzutów karnych), Jakub Siga i Milan Posmyk.

Skład Karkonoszy (I połowa:) Prochoń – Firmanty, Szczudliński, Kulchawy, Maciejewski, Kocot, Dąbrowski, Gil, Milewski, Siudak, Baszask. II połowa: Błaszkiewicz – Kuźniewski, Andrzejczak, Taran, Wawrzyniak, Pestka, Ranecki, Poszelężny, Kułakowski, Giziński, Czerwiński.

We wtorek wieczorem (początek o godzinie 19.00) Karkonosze zmierzyły się GKS-em Wikielec, który występuje w grupie I trzeciej ligi. W tej potyczce trener Kołodziejczyk sprawdzał 22-letniego Kolumbijczyka, Erwina Enrique Acunę Lozano, który wcześniej w swojej ojczyźnie grał w grupach młodzieżowych Club Deportivo Fundacion Juan Cuardado oraz rezerwach Envigado FC. Ten pojedynek Karkonosze również przegrały, tym razem 2:4 (0:3). Pocieszające jest to, że strzelili po raz pierwszy tej zimy dwa gole.

Na zdjęciu: Na razie piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra „oswoili się” z porażkami…