Karkonosze Jelenia Góra. Z piekła do nieba

Piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra wygrali drugi mecz sparingowy z rzędu!

W środę drużyna Karkonoszy Jelenia Góra rozgromiła w grze kontrolnej lidera grupy zachodniej dolnośląskiej IV ligi, Mewę Kunice aż 7:0 (4:0). Łupem bramkowym podzielili się wówczas Mateusz Czerwiński (2 gole, jeden z karnego)), Jakub Kopacz (2), Michał Dryja (z karnego), Patryk Maciejewski (z wolnego) i Samuel Budinsky. Wynik mógł być o wiele wyższy, bo jeszcze w I połowie po strzałach Przemysława Kocota i Czerwińskiego futbolówka odbiła się od poprzeczki bramki Mewy.

W sobotę biało-niebiescy podejmowali w Jeleniej Górze rezerwy Miedzi Legnica, był to już ósmy sparing podopiecznych trenera Jacka Kołodziejczyka tej zimy. Przed upływem pół godziny zespół trenera Adriana Żurańskiego (zastąpił pierwszego trenera legniczan, Arkadiusza Batora) prowadził 2:0, lecz nie utrzymał tej zaliczki do przerwy.

Już w 4. minucie spotkania bramkarza Karkonoszy Wojciecha Fościaka zmusił do kapitulacji 17-letni Kacper Chmielewski, który piłkarskiego abecadła uczył się w Olimpii Kowary. Prowadzenie „Miedzianki” podwyższył z rzutu wolnego Natan Wysiński.

Potem do akcji wkroczył Mateusz Baszak. Niespełna 24-letni napastnik, który latem ubiegłego roku przyszedł do Karkonoszy z Górnika Polkowice, w ciągu czterech minut dwa razy zaskoczył bramkarza legniczan, Alana Madalińskiego. Kontaktowego gola zdobył z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Nikodemie Siudaku, a potem celnie uderzył głową pod dośrodkowaniu Kocota. Zwycięskiego gola zespół z Jeleniej Góry zdobył w 80 minucie z rzutu karnego. Wywalczył go Kamil Młodziński, a niezawodnym egzekutorem „jedenastki” był Czerwiński.

Następnym przeciwnikiem Karkonoszy będzie niemiecki FSV Neusalza-Spremberg, z którym zagrają w sobotę, 19 lutego, o godzinie 17:00.

Karkonosze Jelenia Góra – Miedź II Legnica 3:2 (2:2)

0:1 – Chmielewski, 4 min, 0:2 – Wysiński, 27 min (wolny), 1:2 – Baszak, 33 min (karny), [2:2] – Baszak, 36 min (głową), 3:2 – Czerwiński, 80 min (karny).
KARKONOSZE: Fościak – Wawrzyniak (46. Firlej), Sutor (46. Kuźniewski), Szczudliński, Maciejewski (46. Kulchawy) – Kocot (46. Młodziński), Siudak (46. Milewski), Dąbrowski (46. Kopacz), Budinsky (46. Bębenek), Dryja (46. Taran) – Baszak (46. Czerwiński). Trener Jacek KOŁODZIEJCZYK.
MIEDŹ: Madaliński (46. Kapica) – Letkiewicz (60. Jabłonka), G. Bartczak (60. Rajnisz), Rajnisz (46. Orzechowski), Wysiński (75. Żarkowski) – Żarkowski (60. Wojtak), Frankline (60. Chmielewski), Pojasek (75. Frankline), Chmielewski (46. Omuru), Stróżyński (60. Siedlecki) – Emanuel (70. Bogacz). Trener Adrian ŻURAŃSKI.

Na zdjęciu: Sparing Karkonoszy z rezerwami Miedzi Legnica był zacięty i emocjonujący.