Karność nad karnościami, Szombierki wciąż niepewne

Zwycięstwo w meczu sąsiadów w tabeli dałoby Szombierkom spokój utrzymania, ale to Patryk Bartusiak pierwszy zatrudnił Mateusza Harkawego.


Potem Kamil Moritz raz celnie, a raz niecelnie szukał prowadzenia dla „Zielonych”, które wypracował Mateusz Kaiser uciekając Dawidowi Wronie aż ten go ściął już w polu karnym, a sam Kaiser sfinalizował „wapno”. Goście nie rezygnowali i Harkawy bronił uderzenia Michała Mąki, znów Bartusiaka i Damiana Adamieckiego, a tuż przed przerwą Tomasz Rybak pod swoją bramką zdjął but Wronie, co sędzia skwitował kolejnym „wapnem”, a Norbert Bębenek wyrównaniem.

II połowę mocnym strzałem rozpoczął Kaiser, ale w 53 min Adamiecki był bardziej zdecydowany od bytomskich defensorów i po zwodach padł w starciu z Jakubem Stefaniakiem. Trzecie „wapno” i drugi raz Bębenek. Wkrótce Stefaniak „odwdzięczył” się gościom celnym wolejem, ale w 72 min z kornera Bartusiak zadziwiająco łatwo zagrał na dalszy słupek, gdzie Italo Santana Ferreira… korpusem wepchnął piłkę do bramki.

Bytomianie jeszcze „zakontaktowali” precyzyjnym strzałem Karola Pstusia tuż przy słupku, ale dobił ich Bartusiak też z dystansu i też precyzyjnie. Mecz kończył się przepychankami na murawie i utarczkami między sztabami obu zespołów.

– Podeszliśmy do gry bojowo, by podtrzymać passę meczów bez porażki, ale brakowało nam dokładności, dokonywaliśmy złych wyborów. Traciliśmy gole po stałych fragmentach, co wcześniej nam się nie zdarzało. Co do karnych dla rywali, to pierwszy był mocno wątpliwy, ale wiele wyjaśni analiza wideo. Będziemy walczyć o punkty w ostatnich meczach – skwitował środowe wydarzenia Kamil Moritz.

(jab)


Szombierki Bytom – Warta Zawiercie 2:4 (1:1)

Bramki: Kaiser 23 karny, Pstuś 80 – Bębenek 45 karny, 53 karny, Ferreira 72, Bartusiak 86.

SZOMBIERKI: Harkawy – Juraszczyk (46. Pstuś), Curyło (73. Bulek), Oracz, Stefaniak – Łebko, Rybak, Kaiser, Wagner – Moritz, Malicki (77. Szubert). Trener Marcin MOLEK.

WARTA: Będkowski – Kamiński, Wrona, Chmielewski, Mąka – Bębenek, Bartusiak, Gajecki, Maszczyk – Adamiecki, W. Majchrzak (46. Ferreira). Trener Robert MAJCHRZAK.

Sędziował Zbigniew Szymanek (Katowice). Widzów 100. Żółte kartki: Stefaniak, Kaiser, Pstuś – Wrona.


Fot. facebook.com/GKSSzombierkiBytom