Karny raport

Kolejorz” nie wykorzystał atutu własnego boiska i podzielił się punktami z Wisłą Płock.

W inauguracyjnym spotkaniu nowego sezonu piłkarze Lecha przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin, więc w niedzielę zamierzali odkuć się na „Nafciarzach” z Płocka, którzy w pierwszym meczu ze Stalą Mielec nie zachwycili. Na dobrych chęciach jednak się skończyło, bo faworyzowani gospodarze nie zdołali wywalczyć kompletu punktów, tracąc oba gole po niefrasobliwych zagraniach swoich obrońców w polu karnym.

W kadrze „Kolejorza” po raz pierwszy znalazł się czeski skrzydłowy Jan Sykora, pozyskany w ubiegłym tygodniu, ale usiadł na ławce rezerwowych i zagrał raptem kilka minut. Wisła też zakontraktowała nowego zawodnika, lecz młodzieżowiec Piotr Pyrdoł (poprzednio Legia Warszawa) nie zmieścił się w meczowej „20”.

Pierwszą „jedenastkę” goście zamienili na gola, gdy Szatka niepotrzebnie próbował zablokować ręką główkę Sheridana. Szwoch uderzeniem z 11 metrów pod poprzeczkę nie dał Bednarkowi żadnych szans na skuteczną interwencję.

Niewiele brakowało, by do przerwy Lech miał dwubramkowe manko. W 44 minucie Szwoch zacentrował z rzutu rożnego, po główce Zbozienia piłka zmierzała do siatki, ale w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił ją Ishak! W doliczonym czasie gry 1. połowy Ishak zmienił tor lotu futbolówki po strzale z dystansu Ramireza, ale trafił w słupek.

Po przerwie Lech wrzucił piąty bieg i zdobył dwa gole po efektownych akcjach. Gdy wydawało się, że podopieczni Dariusza Żurawia zgarną komplet punktów, Gumny sfaulował szarżującego Gjertsena, a podyktowaną „jedenastkę” Tuszyński zamienił na wyrównującego gola.

Lech Poznań – Wisła Płock 2:2 (0:1)

0:1 – Szwoch, 16 min (karny), 1:1 – Ishak, 57 min (asysta Tiba), 2:1 – J. Kamiński, 68 min (głową, asysta Moder), 2:2 – Tuszyński, 88 min (karny).

LECH: Bednarek – Gumny, Szatka, Rogne (75. Crnomarković), Puchacz (75. Czerwiński) – Tiba, Moder – Skóraś (54. J. Kamiński), Ramirez (84. Muhar), Jóźwiak (84. Sykora) – Ishak. Trener Dariusz ŻURAW. Rezerwowi: Malenica, Marchwiński, Dejewski, Szymczak.

WISŁA: K.Kamiński – Zbozień, Rzeźniczak (17. Żuk), Michalski (76. Lagator), Uryga, Angel Garcia – Leśniak, Rasak, Kocyła (65. Gjertsen), Szwoch (76. Adamczyk) – Sheridan (65. Tuszyński). Trener Radosław SOBOLEWSKI. Rezerwowi: Wrąbel, Merebaszwili, Pawlak, Szumilas.

Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów: 8226. Żółte kartki: Szwoch (45+2. faul), Michalski (55. faul), Uryga (90+3. faul).