Karny wystarczył

Przemysław Frankowski ma za sobą udany tygodnie w Ligue 1. Jego gol z rzutu karnego zapewnił jego Lens zwycięstwo na Auxerre.


To z kolei pozwoliło zmniejszyć stratę do PSG do trzech „oczek”. Zespół z Paryża w ostatnich trzech spotkaniach ligowych ponieśli dwie porażki – w ostatniej kolejce z Rennes i wcześniej właśnie z drużyną Polaka. Frankowski zresztą strzelił bramkę także przeciwko PSG. Wracając jednak do meczu z Auxerre – gol z karnego nie tylko dał zwycięstwo jego drużynie, ale i inną nagrodę.

27-latek został wybrany przez L’Equipe do jedenastki kolejki. Nie może to jednak dziwić. Forma Frankowskiego zaskakuje. W poprzednim roku zawodnik Lens strzelił tyle goli, ile w 2023 roku w niewiele ponad dwa tygodnie. Dobra dyspozycja Polaka może mieć niebagatelny wpływ na losy mistrzostwa Francji. Lens przy stracie trzech „oczek” i gorszej formie rywali z Paryża jest w stanie ich wyprzedzić.

„Les Artesiens” muszą jednak wziąć się w garść. Mecz z Auxerre pokazał, że nie będzie łatwo inkasować pełnej puli w każdej kolejce. Poprzednia to udowodniła. Wówczas Lens straciło punkty ze Starsbourgiem. Podobnie było w ostatniej kolejce w 2022 roku, gdy zremisowało z Niceą. Gdyby nie te dwie wpadki już teraz drużyna Frankowskiego byłaby liderem Ligue 1. Teraz jednak czeka ich przerwa od rozgrywek – w niedzielę zmierzą się z Brestem w ramach Pucharu Francji.


Fot. PressFocus