Karol Angielski przechodzi do Wisły Płock

Wychowankowi Korony Kielce z końcem czerwca kończył się kontrakt z Piastem Gliwice i było już pewne od dłuższego czasu, że umowa ta nie zostanie przedłużona. W poprzednim sezonie Angielski rozegrał w barwach drużyny z Okrzei 24 mecze w Ekstraklasie, w których strzelił dwa gole.

Sporo w ostatnim czasie mówiono o tym, że piłkarz może wrócić do Korony Kielce, ale ostatecznie związał się z Wisłą Płock. 22-letni napastnik, który występował wcześniej także w Śląsku Wrocław, Zawiszy Bydgoszcz czy Olimpii Grudziądz, podpisał trzyletnią umowę.

– Karol wpaja się w naszą koncepcję budowy zespołu. To młodzieżowy reprezentant Polski. Osobiście sprowadzałem go do Olimpii Grudziądz. Strzelił tam czternaście goli, i gdyby nie kontuzja, myślę, że tych bramek byłoby jeszcze więcej. Angielski jest dobrze przygotowany do sezonu, drzemią w nim spore umiejętności. Jestem pewien, że nasz sztab i trener wydobędą z niego to, co najlepsze. To przede wszystkim bardzo waleczny piłkarz, mający bardzo mocną lewą i prawą nogę. Gra też dobrze tyłem do bramki. Znamy możliwości naszego sztabu szkoleniowego i wiemy, że potrafią wydobyć z zawodnika to co najlepsze. Każdy świetnie się przy nich rozwija. Myślę, że nasz nowy napastnik również zrobi bardzo duży progres – powiedział Łukasz Masłowski, dyrektor sportowy Wisły Płock, na łamach klubowej strony internetowej.