Kontrakt w prezencie

Do GKS-u Jastrzębie w tym tygodniu dołączył wychowanek Lecha Poznań, Karol Fietz.


W ostatnim tygodniu przed rozpoczęciem sezonu 2023/2024 drugoligowy GKS Jastrzębie sfinalizował dwa transfery. O pozyskaniu Konrada Kargula-Grobli już informowaliśmy, teraz do ekipy z Harcerskiej dołączył 20-letni (urodziny obchodził 16 lipca) pomocnik Karol Fietz. Wychowanek Lecha Poznań z zespołem z Jastrzębia Zdroju podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2026 roku.

Nowy nabytek jastrzębian przez niemal całą swoją dotychczasową karierę był zawodnikiem „Kolejorza”, w którym grał w zespołach juniorów, a potem w rezerwach. W sezonie 2021/2022 wystąpił w pięciu meczach w II lidze, w których wprawdzie nie strzelił gola, ale za to trzy razy został… ukarany żółtą kartką! Trzy lata wcześniej wywalczył z Lechem srebrny medal mistrzostw Polski do lat 17. W półfinale „Kolejorz” uporał się z Koroną Kielce, wygrywając na wyjeździe 2:1, zaś na własnym boisku aż 6:2. W finale, który został rozegrany w Ząbkach, Lech przegrał 1:3 z Legią Warszawa. Karol Fietz wybiegł na boisko w podstawowym składzie, ale w 53 minucie spotkania zmienił go Patryk Gogół.

W poprzednim sezonie wychowanek Lecha występował w Bałtyku Gdynia na poziomie III ligi. Zagrał w 30. potyczkach ligowych, w których siedem razy wpisał się na listę zdobywców bramek. Latem w barwach GKS-u Jastrzębie rozegrał cztery mecze sparingowe.


Czytaj także:


– Karol to gracz środka pola, grający jako defensywny pomocnik lub trochę wyżej, czyli na pozycji numer „8” – powiedział dyrektor sportowy GKS-u Jastrzębie, Adam Lechowski.

– W swoich poczynaniach boiskowych wyróżnia się odwagą i determinacją. Ponadto jest zawodnikiem bramkostrzelnym.

Już wkrótce przekonamy się, czy Karol Fietz przebije się do podstawowej jedenastki GKS-u Jastrzębie i czy potwierdzi opinię, że jest piłkarzem bramkostrzelnym. Druga liga to jednak trochę wyższy poziom niż trzecia…


Na zdjęciu: Karol Fietz jest kolejnym nowym nabytkiem GKS-u Jastrzębie.
Fot. gksjastrzebie.com


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.