Katarzyna Kiedrzynek w VfL Wolfsburg

Reprezentantka Polski związała się z niemieckim klubem do 30 czerwca 2023 roku, ale tym sezonie nie wybiegnie na boisko.


Przez 7 lat Katarzyna Kiedrzynek broniła barw Paris Saint-Germain, dwukrotnie (2015, 2017) grając w finale Ligi Mistrzyń. W ekipie pięciokrotnych mistrzyń Niemiec dołączy do innej reprezentantki Polski, Ewy Pajor. Kapitan naszej kadry jest uznawana za jedną z najlepszych bramkarek na świecie.

– Jestem bardzo dumna, że mogę założyć koszulkę VfL Wolfsburg. Mimo że kobiecy futbol w Europie ostatnio się rozwija i jest coraz więcej atrakcyjnych klubów, to Wolfsburg pozostaje jednym z największych.

Również kobieca Bundesliga jest jedną z najlepszych lig na świecie. Gdy podjęłam decyzję o opuszczeniu PSG, VfL był moim pierwszym wyborem. Gdy grałam przeciwko tej drużynie, zawsze byłam pod dużym wrażeniem wysokiego poziomu profesjonalizmu oraz jego siły psychicznej.

Teraz nie mogę się doczekać, aby być częścią tego klubu, poznać nową kulturę. Oczywiście chcę zdobywać też kolejne trofea – powiedziała Kiedrzynek, cytowana przez oficjalną stronę klubową aktualnego mistrza Niemiec.

W czwartek Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) po spotkaniu z klubami poinformował, że rozgrywki Bundesligi kobiet – przerwane z powodu pandemii – zostaną wznowione 29 maja.

W tabeli zdecydowanym liderem jest VfL Wolfsburg (46 pkt), który zanotował aż 15 zwycięstw i remis; o 8 punktów wyprzedza Bayern Monachium. Kiedrzynek, która otrzymała numer 77, będzie jednak mogła reprezentować barwy Wolfsburga dopiero od nowego sezonu.


Na zdjęciu: W Paryżu Katarzyna Kiedrzynek miała wielu wiernych fanów. W nowym klubie będzie musiała dopiero ich zdobyć.

Fot. PressFocus

Komentarze