Katowickie rozmowy o biznesie w sporcie

Organizacja społeczna „Sportworking” doprowadziła do spotkań osób interesujących się marketingiem, PR-em i biznesem w sporcie. Tym razem specjaliści od biznesu w sporcie spotkali się w Katowicach. Ich cykliczne wydarzenia są przestrzenią do poznawania partnerów z branży sportowej, z którymi można wymienić nie tylko kontakty, ale i doświadczenia.

Od konferencji i innych tego typu wydarzeń „Sportworking” wyróżnia się przede wszystkim nieformalnym charakterem. Żadnych garniturów, eleganckich sukienek czy krawatów. Dyskusje toczą się przy kubku kawy lub kuflu piwa i przypominają te, które w miejscu pracy toczą się zazwyczaj po godzinach lub w przerwach na posiłek. – Udział w spotkaniach jest całkowicie darmowy. „Sportworking” nie ma być kopią płatnych paneli konferencyjnych i jednostronnych monologów. Mamy w stu procentach czuć się swobodnie. Wierzę, że w takich warunkach możemy lepiej się poznać i wymieniać swoimi doświadczeniami – tłumaczy Karol Kuśka, pomysłodawca projektu, który w przeszłości pracował m.in. w GKS-ie Katowice.

Pierwszy panel „Sportworking” odbył się w styczniu tego roku w Warszawie. Swoimi doświadczeniami podzielili się m.in. dr Dariusz Łapiński, krajowy koordynator ds. współpracy z kibicami w PZPN oraz Piotr Należyty, dyrektor marketingu Runmageddonu. W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu uczestników. Nie zabrakło sympatycznych akcentów. Jeden z uczestników przyjechał na spotkanie autostopem z Tychów. W nagrodę przywitały go oklaski, otrzymał także drobną niespodzianka od organizatora.

Drugie spotkanie odbyło się w poniedziałek, w przededniu meczu Polska – Korea Płd. na Stadionie Śląskim. – Górny Śląsk jako region posiada olbrzymie sportowe tradycyjnie. Reprezentacja Polski po latach wróciła do Chorzowa. Na dodatek sam pochodzę z Rybnika. Dlatego zależało mi, aby po Warszawie, to właśnie Katowice były drugą lokalizacją, gdzie zorganizowany zostanie „Sportworking” – wyjaśnia Kuśka.

Podczas wydarzenia wystąpiło dwóch prelegentów. Jan Wojciak, dyrektor sprzedaży w Lechu Poznań oraz Robert Samaruk z agencji Stars&Buzz – odpowiadającej za promocję reprezentacji Polski w Ampfutbolu. Jak zwykle nie zabrakło również czasu na pytania i wymianę poglądów. Uczestnicy przyznali, że nie mogą doczekać się trzeciego spotkania.