Estońskie wzmocnienie

Kertu Laak została nawą zawodniczką bialskiego klubu. Na kolejny sezon pozostają w nim Julia Nowicka i Julia Mazur.


BKS poprzedni sezon mógł zaliczyć do udanych. Medalu wprawdzie nie udało się wywalczyć, ale czwarte miejsce uznano za sukces. To najwyższa lokata od 2013 roku, gdy bielszczanki również zakończyły rozgrywki na czwartej pozycji.

Najlepsza w lidze estońskiej

Mimo zadowalającego wyniku działacze zamierzają wzmocnić drużynę, by w kolejnym sezonie poprawić lokatę. Pierwszą nową zawodniczką została Kertu Laak. Reprezentantka Estonii ma 25 lat i mierzy 189 cm. Występuje na pozycji atakującej. Karierę sportową zaczynała w klubie AudentesSG/Noortekoondis, skąd w 2013 roku przeniosła się do Kohila VK/E-Service.

Początkowo grała jako rozgrywająca. Otrzymała nawet tytuł najlepszej rozgrywającej ligi estońskiej (2014) i Ligi Bałtyckiej (2014). Potem została atakującą i na tej pozycji też radziła sobie bardzo dobrze.

Kertu Laak
Kertu Laak, nowa zawodniczka BKS Bostic Bielsko-Biał. Fot. bkssa.pl

Laak ma spore europejskie doświadczenie. Występowała w fińskim LP Viesti, zdobywając mistrzostwo kraju, włoskim Reale Mutua Fenera Chieri, niemieckim SSC Palmberg Schwerin i ostatnio we francuskim RC Cannes. W lidze francuskiej wywalczyła 381 punktów. Jej silną stroną jest zagrywka.

Kluczowe zawodniczki zostają

Działaczom BKS-u udało się też namówić do pozostanie w klubie dwie kluczowe zawodniczki, rozgrywającą Julię Nowicką oraz libero Julię Mazur. Ta pierwsza obecnie z reprezentacją Polski rywalizuje w Lidze Narodów. W poprzednim sezonie w bielskim zespole pełniła funkcję kapitana. „Była prawdziwym liderem i wzorcem, od którego wielu z nas sporo się nauczyło. W rankingu na najlepiej zagrywającą siatkarkę TAURON Ligi Julia zajęła 3. miejsce z 34 asami na koncie!” – czytamy w klubowym komunikacie.

Mazur w bialskim klubie występuje od 2021 roku. W swoim pierwszym sezonie zaliczyła 24 występy, w drugim aż 28, rozgrywając najwięcej setów spośród wszystkich bielskich siatkarek (aż 106!).

Dodajmy, że kontrakt z BKS wcześniej przedłużyła Nikola Abramajtys. Opuściły go natomiast: T’ara Ceasar, Weronika Sobiszewska, Maja Szymańska i Karina Chmielewska.


Fot. Łukasz Sobala/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.