Poważny wypadek na stadionie Piasta Gliwice. Kibic walczy o życie

O zdarzeniu poinformował profil kibicowski białostockiego klubu jagiellonia.net . Na meczu Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok pojawiła się grupa sympatyków gości, w której znalazł się również pechowy kibic.

Dokładne okoliczności wypadku nie są znane. Według doniesień miało do niego dojść tuż po zdobyciu bramki przez Jagę w 50. minucie – wtedy to ów kibic przeleciał przez barierkę i spadł z trybuny. Służby medyczne błyskawicznie udzieliły pomocy, natomiast poszkodowanego przewieziono do szpitala, gdzie walczy o życie. Nieoficjalnie podano, że jego stan jest krytyczny.

Na oficjalnym fanepagu Info z Boisk pojawił się film video, na którym widać feralny upadek. Tylko dla widzów o mocnych nerwach…

Kibic na Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok – moment upadku

Z zapisów kamer monitoringu wynika, że nie doszło do przestępstwa. Był to nieszczęśliwy wypadek. Poszkodowany 22-latek był reanimowany na miejscu przez ratowników medycznych, a następnie zabrany do szpitala w Bytomiu – mówi rzecznik gliwickiej policji – podinsp. Marek Słomski, cytowany przez Radio Białystok.

Piast Gliwice wygrał w piątek z Jagiellonia Białystok 3:1, dzięki czemu wskoczył na pozycję lidera. „Jaga” natomiast obecnie zajmuje 7. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. W następnej kolejce Piast zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań, natomiast Jagiellonia podejmie u siebie Arkę Gdynia.


Zobacz jeszcze: Rozmowa z Kirkesovem o celach Piasta Gliwice na ten sezon.