Kibice i piłkarze Zagłębia wspierają Sosnowiecki Szpital Miejski

Restrykcje pandemiczne powoli łagodnieją, ale pamiętajmy, że koronawirus nie odpuszcza i wciąż jest obecny, o czym wiedzą najlepiej lekarze, pielęgniarki i ratownicy, na co dzień zmagający się z tym trudnym przeciwnikiem.


Dziękując służbom medycznym Sosnowickiego Szpitala Miejskiego – Zagłębie Sosnowiec postanowił wesprzeć pracę personelu organizując akcję charytatywną. Zebraną w ciągu miesiąca przez kibiców i zawodników kwotę 6.153, 82 zł przekazano na ręce Prezes Szpitala Anety Kawki.

Zbiórka pieniędzy była możliwa dzięki specjalnie zorganizowanemu wirtualnemu meczowi „Zagłębie vs Covid – 19″. Kibice piłkarscy, nie mogąc uczestniczyć w wydarzeniach sportowych osobiście, mieli szansę wziąć udział w transmisji meczu, która odbyła się 3 maja 2020 r. Dodatkowo na licytację została wystawiona koszulka Dariusza Dudka, trenera klubu Zagłębie Sosnowiec.

Dochód ze sprzedanych biletów został w całości przekazany Szpitalowi, który dzięki temu będzie mógł kupić najpotrzebniejsze dla szpitala środki do walki z koronawirusem – gogle, kombinezony i środki dezynfekujące. Za wsparcie w trudnym dla placówki okresie, podziękowała Aneta Kawka, Prezes Zarządu Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego

– W imieniu wszystkich pracowników szpitala serdecznie dziękuję kibicom, zawodnikom Zagłębia i wszystkim mieszkańcom za zorganizowanie tak pięknej akcji. Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdy wasz gest, za każdy grosz. Udało się zebrać pokaźną kwotę, którą wykorzystamy z myślą o zdrowiu pacjentów.

Symboliczny czek przekazała Szpitalowi przedstawicielka klubu Zagłębie Sosnowiec, Magdalena Wróbel – Dziękujemy lekarzom, pielęgniarkom oraz ratownikom medycznym, którzy każdego dnia wykonują bardzo ciężką pracę. Cieszymy się, że w naszą akcję zaangażowało się tak wielu kibiców i mieszkańców. Łączy nas wspólny cel – zdobycie 3 punktów w meczu przeciwko COVID-owi.

Spotkanie z przekazaniem czeku podsumował przedstawiciel ratowników medycznych – Dziękujemy za bezinteresowną pomoc i docenienie naszej pracy. Wszyscy gramy w jednej drużynie. Wygramy mecz z COVID-em – powiedział Wojciech Cegielski, ratownik medyczny.

Fot. zaglebie.eu

Komentarze