Kilka niewiadomych

W poniedziałek drugoligowy GKS Jastrzębie rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej.


W ubiegłym tygodniu władze (trzyosobowy zarząd klubu tworzą Marta Goik, Adam Lechowski i Jakub Wiewióra) drugoligowego GKS-u Jastrzębie podjęły decyzję, że szkoleniowcem drużyny z Harcerskiej pozostanie 46-letni Grzegorz Kurdziel. Klub z Jastrzębia Zdroju postanowił skorzystać z obowiązującej w umowie klauzuli i możliwości przedłużenia kontraktu z tym szkoleniowcem. Umowa z trenerem Kurdzielem obowiązuje do zakończenia sezonu 2022/2023.

W poniedziałek, 9 stycznia, piłkarze GKS-u Jastrzębie wznowili przygotowania do rundy wiosennej eWinner 2. Ligi. Pierwsze zajęcia rozpoczęły się o godzinie 11.00 i taki scenariusz będzie obowiązywał w następnych dniach. Przez pierwsze dwa tygodnie styczniowych przygotowań podopieczni trenera Kurdziela będą trenowali na własnych obiektach przy ulicy Kościelnej, każdego dnia zaplanowano po jednej jednostce treningowej.

Pierwszy mecz kontrolny tej zimy jastrzębianie zagrają już w najbliższą sobotę, 14 stycznia. Ich sparingpartnerem będzie I-ligowa Odra Opole, pojedynek rozpocznie się w samo południe w Opolu. Kolejny przeciwnik będzie z tej samej półki, tzn. uczestnik Fortuna 1. Ligi, czyli Podbeskidzie Bielsko-Biała. Ten sparing jastrzębianie również zagrają na wyjeździe, początek zaplanowano o godzinie 12.00.

Trzecim przeciwnikiem drugoligowca będzie również zespół z Bielska-Białej, tym razem trzecioligowy Rekord. Trzeciego grudnia ubiegłego roku oba zespoły zagrały ze sobą, wówczas GKS wygrał 2:1 po trafieniach zawodników testowanych: 20-letniego napastnika Patryka Zycha (MFK Karvina) oraz jego rówieśnika, Czecha Dominika Konecznego (MFK Frydek-Místek). Lokalizacja drugiej potyczki z Rekordem nie została jeszcze uzgodniona.

Od 23 do 28 stycznia sztab szkoleniowy GKS-u Jastrzębie zaplanował zgrupowanie, ale jeszcze nie wiadomo, w jakiej miejscowości zostanie on zorganizowany. Klub z Harcerskiej zapewnił swoich kibiców, że o szczegółach obozu poinformuje ich w stosownym komunikacie.

Z kronikarskiego obowiązku przypomnijmy jeszcze tylko, że na liście transferowej drużyny z Jastrzębia Zdroju znalazło się czterech zawodników: Remigiusz Borkała, Kacper Kawula, Brazylijczyk Joao Passoni oraz Dawid Szkudlarek. Wszyscy otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Ponadto GKS Jastrzębie w rundzie wiosennej zamierza wypożyczyć dwóch swoich młodzieżowców – Miłosza Misalę i Salvadora Prykę.


Na zdjęciu: Trener Grzegorz Kurdziel (w środku) dalej będzie „katował” piłkarzy GKS-u Jastrzębie.

Fot. gksjastrzebie.com