King Szczecin – MKS Dąbrowa Górnicza. Porażka na początek

W pierwszym meczu nowego sezonu koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza przegrali wyjazdowy mecz z zawodnikami King-u Szczecin 67:73.

Poprzedni sezon był dla koszykarzy z Dąbrowy Górniczej bardzo nieudany. Okres przygotowawczy był bardzo mocno przepracowany. Rozegrali 5 spotkań towarzyskich z nadzieją, że nowe rozgrywki będą bardziej udane.

Pierwszym rywalem MKS-u była drużyna ze Szczecina i to ona była dosyć wyraźnym faworytem tego meczu. W pierwszej kwarcie gospodarze byli wyraźnie lepsi i prowadzili 24:14. Koszykarze trenera Skibniewskiego nie zamierzali się jednak poddawać i w kolejnej kwarcie zagrali na bardzo wysokim poziomie, gromiąc rywali 18:7.

Koszykarze z Dąbrowy Górniczej poszli za ciosem i trzecią kwartę także wygrali, tym razem 17:14. Niestety końcową część spotkania należała do szczecinian. Byli bardzo skuteczni i, mimo że koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza do końca walczyli o zwycięstwo, to gospodarze zwyciężyli ostatecznie 73:67.

King Szczecin – MKS Dąbrowa Górnicza 73:67 (24:14, 7:18, 14:17, 28:18)

King: Cleveland Melvin 22, Jakub Schenk 17, Kasey Hill 11, Mateusz Zębski 8, Dominik Wilczek 6, Adam Łapeta 5, Thomas Davis 2, Mateusz Bartosz 2 (12 zb).

MKS: Sacha Killeya-Jones 16 (10 zb), Elijah Wilson 12, Lee Moore 8, Mikołaj Ratajczak 8, Michał Nowakowski 7, Jakub Motylewski 7, Ivan Karacić 5, Andy Mazurczak 4, Marek Piechowicz 0, Konrad Dawdo 0.