Kolejna lekcja w Jarosławiu

Chcąc myśleć o zdobyciu jakichkolwiek punktów w PGNiG Superlidze, nie można walczyć tylko przez kwadrans, jak dziś Ruch Chorzów.

Szukające pierwszych punktów „Niebieskie” wybrały się dziś na Podkarpacie, gdzie czekał je mecz z Eurobudem JKS Jarosław, ale jedynie na początku próbowały dotrzymywać kroku walczącym o miejsce w czołowej szóstce rywalkom.

Pierwsze 12 minut było pojedynkiem Lesii Smolin z Poliną Masałową. Zwycięsko wyszła z niego zawodniczka miejscowych, która zdobyła 5 bramek, a rozgrywająca Ruchu odpowiedziała 3 trafieniami. W ogólnym rozrachunku JKS również był na niewielkim plusie bo do 13 minuty prowadził 7:6. Wystarczyło jednak solidne przyspieszenie i drużyna Michała Kubisztala odskoczyła na 6 goli. Chorzowianki próbowały odrobić straty, lecz ich ataki były łatwe do rozszyfrowania, a miejscowa defensywa niezwykle szczelna.

Losy meczu rozstrzygnięte zostały już do przerwy, bo 9 bramek odrabia się niezwykle trudno, a przede wszystkim trzeba trafiać do siatki. Przyjezdne czyniły to sporadycznie. W sumie oddały 35 celnych rzutów, ale aż 12 padło łupem bramkarek i tyle samo minęło światło bramki. Do tego chorzowianki zanotowały aż 14 strat.

Na 15 minut przed końcem spotkania Eurobud prowadził 16 bramkami i – będąc już myślami w Michalovcach – pozwolił rywalkom minimalnie zmniejszyć rozmiary porażki.

W przyszłą sobotę, gdy JKS będzie walczył o awans do 1/2 finału Pucharu Europy, Ruch ugości Zagłębie Lubin, mistrza Polski i niekwestionowanego lidera tabeli, który dziś w meczu na szczycie rozgromił MKS FunFloor Lublin 38:24 (19:9), wygrywając 15. raz z rzędu.

Eurobud JKS Jarosław – Ruch Chorzów 36:23 (19:10)

JAROSŁAW: Kordowiecka, Kucharczyk – Gadzina 2, Trawczyńska 6/2, Nieściaruk 1, Dorsz 2, Smolin 8, Gliwińska 5, Zimny 4, Mokrzka 2/1, Strózik 2, Bancilon 2/1, Wołownyk 1, Matuszczyk 1. Kary: 8 min. Trener Michał KUBISZTAL.

RUCH: Ciesiółka, Knapik – Stokowiec 3, Masałowa 9, Polańska 1, Jasinowska 4/2, Masiuda, Doktorczyk, Sytenka 1, Bury, Iwanowicz 1, Kolonko 1, Wiśniewska 2, Kiel, M. Gryczewska, Miłek 1. Kary: 10 min. Trener Ivo VAVRA.

Na zdjęciu: Polina Masałowa znów była najskuteczniejszą zawodniczką Ruchu, ale punkty zostały na Podkarpaciu.