Kolejna rola Wilka

Kilka dni temu pisaliśmy, że możliwy jest scenariusz, iż w klubie z Okrzei poradzą sobie bez następcy Jacka Bednarza. Potem pojawiły się sygnały, że jedynym możliwym kandydatem jest dobrze znany w gliwickich realiach Bogdan Wilk. Był w sztabie szkoleniowym trenera Marcina Brosza, kiedy zespół awansował do ekstraklasy. W przeszłości Wilk pełnił także rolę menedżera klubu, odpowiadając za budowę zespołu. Gdy trenerem Piasta był Angel Perez Garcia, Wilk został jego asystentem, zastępując Aloisio Hameda, poprzedniego współpracownika hiszpańskiego trenera. Podobną funkcję pełnił, gdy trenerem gliwiczan był Radoslav Latal i gdy drużyna zdobyła historyczne wicemistrzostwo Polski.

Krótka przerwa

Po zwolnieniu Czecha, asystent także odszedł z klubu. Mówiło się, iż będzie pracował z Latalem w białoruskim Dynamie Brześć, ale do tego nie doszło. Od kilku miesięcy Wilk znów współpracował z Piastem, tym razem pomagając skautingowi. Od wtorku jego rola znów nabrała większego znaczenia, gdyż teraz to on będzie współodpowiadał za budowę drużyny na nowy sezon. A będzie co robić, bo zmian szykuje się sporo. – Najważniejsza jest dla mnie pomoc drużynie i sztabowi szkoleniowemu. Moim priorytetem będzie stworzenie optymalnych warunków do osiągania jak najlepszych wyników sportowych – powiedział na „przywitanie” Bogdan Wilk.

Fornalik wrócił

Część kibiców Piasta sugeruje, że zmiana Bednarza na Wilka jest sygnałem, że dojdzie także do zmiany szkoleniowca, o której spekuluje się od dawna. W klubie jednak nikt nie ma zamiaru komentować plotek. – Trener Fornalik ma kontrakt z klubem do końca czerwca 2019 roku – powtarza Maciej Smolewski, rzecznik śląskiego klubu.
Warto zaznaczyć, że trener Waldemar Fornalik zakończył swój urlop i w poniedziałek pojawił się w gliwickim klubie. Dziś także zaplanowane jest jego spotkanie z władzami klubu z Okrzei. Z kolei zawodnicy pomału kończą swoje urlopy, bo po weekendzie drużyna wraca do zajęć. Piast tego lata wyjedzie na jeden obóz. Jeszcze nie jest potwierdzone jego miejsce, ale w rachubę wchodzą dwie lokalizacje. Opalenica, w której zespół przygotowywał się m.in. rok temu lub Wronki.