Kolejne decyzje

Wielkimi krokami zbliża się ostatnia część zimowych przygotowań Piasta, a to sprawia, że krystalizuje się wiele kwestii.


Na początku przyszłego tygodnia gliwiczanie wylecą do miejscowości L’Albir w Hiszpanii. Wiadomo już, że do samolotu na pewno nie wsiądzie Mateusz Winciersz. Pomocnik, który ostatnio był wypożyczony do pierwszoligowego Ruchu Chorzów wrócił na Okrzei, ale tylko po to, by znów zostać wypożyczonym. Wiosnę 2023 piłkarz spędzi w innym klubie zaplecza ekstraklasy, czyli Skrze Częstochowa. Winciersz do Piasta trafił zimą 2020, ale nie zdołał się przebić do składu i jak do tej pory rozegrał tylko siedem meczów w zespole z Okrzei.

W barwach Piasta – co wiadomo już od pewnego czasu – nie zobaczymy też Jakuba Szmatułę. 41-latek oficjalnie zakończył piłkarską karierę i pracuje w sztabie szkoleniowym gliwiczan. Ceremonia pożegnania golkipera który z Piastem zdobył m.in. mistrzostwo Polski mieć będzie miejsce przy okazji pierwszego domowego meczu Piasta w lidze, czyli 21 stycznia, gdy na Okrzei zawita Jagiellonia Białystok. Szczegóły tej ceremonii klub ma przedstawić w najbliższym czasie.

Pisaliśmy też o tym, że podczas hiszpańskiego zgrupowania Piast zagra z trzema zagranicznymi przeciwnikami. Już wiadomo, że będzie ich czterech. Do szwajcarskiego Lugano, węgierskiego Ferencvarosi i niemieckiej Arminii Bielefeld dołączył hiszpański zespół AFE (Związek Piłkarzy Hiszpańskich). To spotkanie odbędzie się w czwartek, 19 stycznia i będzie próbą generalną przed inauguracją wiosny w ekstraklasie. Co ciekawe, w przeszłości mieli już okazję grać ze reprezentacją AFE. W 2013 roku zespół prowadzona wówczas przez trenera Marcina Brosza przegrał 1:2. Kadra AFE może w swoich szeregach posiadać wielu zawodników o ciekawych umiejętnościach. To właśnie z tej grupy zatrudnienie w przeszłości w Piaście znaleźli tacy piłkarze jak: Ruben Jurado czy Fernando Cuerda.


Fot. facebook.com/piastgliwice