Kolejny stoper przy Limanowskiego

Jordan Courtney-Perkins został nowym obrońcą Rakowa Częstochowa. 18-latek z Australii podpisał z częstochowianami 4-letnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok.


Obrońca przy Limanowskiego pojawił się kilka tygodni temu na testach. Był wraz z klubem na obozie przygotowawczym w Austrii. Pokazał się tam z dobrej strony. Dzięki temu klub zdecydował się na podpisanie umowy z zawodnikiem. Courtney-Perkins będzie drugim, po Milanie Rundiciu, nowym stoperem ekipy z Limanowskiego w tym sezonie.

18-latek to wychowanek australijskiego Brisbane Roar. W poprzednim sezonie wystąpił w ośmiu spotkaniach A-League (łącznie zaliczył w niej 16 występów). Dla Courtneya-Perkinsa Raków jest pierwszym zagranicznym klubem w karierze. On z kolei jest czwartym Australijczykiem w najwyższej polskiej lidze. Wcześniej barw zespołów z ekstraklasy bronili Jacob Burns, Michael Thwaite (obaj Wisła Kraków) Jake McGing (Wisła Płock) i Labinot Haliti (ŁKS).

–  Jordan jest zawodnikiem w bardzo rzadkim profilu środkowego obrońcy z dominującą lewą nogą, wzrostem i timingiem pozwalającym wygrywać pojedynki główkowe w obu polach karnych. Wierzymy, że w Rakowie rozwinie skrzydła, stanie się mocnym punktem defensywy – powiedział o nowym zawodniku Paweł Tomczyk, dyrektor sportowy Rakowa.


Fot. Jakub Ziemianin/rakow.com