Kolejny zawodnik z Rumunii na częstochowskim pokładzie

Raków potwierdził transfer Bogdana Racovitana. 21-latek podpisał kontrakt z wicemistrzami Polski do końca czerwca 2025 roku.


Od kilku dni wiadomo było, że zawodnik dotychczas występujący w FC Botosani dołączy do Rakowa. By tak się stało zespól z Rumunii musiał znaleźć następcę Racovitana. Ostatecznie tak się stało. Botosani zakontraktowało 21-letniego Victora Dicana i przyjęło ofertę za swojego zawodnika. Racovitan w barwach zespołu z Rumunii rozegrał 25 spotkań, w których zdobył bramkę.

– Jesteśmy zadowoleni, że udało się dopiąć ten transfer i Bogdan jest zawodnikiem Rakowa. Mamy nadzieję, że wzmocni on rywalizację na pozycji środkowych obrońców. Uważamy, że Bogdan ma potencjał zostać jednym z czołowych zawodników na tej pozycji w lidze – powiedział Robert Graf, dyrektor sportowy Rakowa.

Racovitan to kolejny duży transfer z ligi rumuńskiej. Wcześniej do zespołu dołączył Deian Sorescu. Obu łączy nie tylko narodowość, ale także kwoty transferów. Nieoficjalnie za Racovitana częstochowianie mają zapłacić około milion euro (z czego 600 to podstawa, reszta bonusy). Tym samym Raków przypuścił ofensywę transferową na niespotykaną dotąd w swoim wykonaniu skalę. – Bardzo się cieszę, że tutaj jestem. Chcę rozegrać dobre mecze i pomóc drużynie zajść jak najdalej w obecnym sezonie – powiedział Racovitan.


Fot. rakow.com