Kolekcjonerka Magda

red/tocha

Gospodarze zdobyli w nich trzy brązowe medale, z czego dwa – w singlu i w deblu w parze z Laurą Duhl z Advantage Bielsko-Biała – były autorstwa Magdaleny Hędrzak, niedawno tytułowanej mistrzyni Polski juniorek. Trzeci brąz dla Górnika zdobyła żeńska para Rozalia Gruszczyńska/Karolina Bartusek – tym cenniejszy, że dziewczęta liczą sobie dopiero 15 i 16 lat.

Tytuły w singlu zdobyli Olivia Szymczuch (UKS Sport Kryspinów), która w finale była lepsza od Weroniki Falkowskiej (Masters Radom) 2:6, 6:1, 6:2, oraz Piotr Matuszewski (AZS Łódź), którego finałowy przeciwnik – Kacper Żuk (Legia Warszawa) – oddał mecz walkowerem. Zwycięzcy otrzymają dzikie karty do turniejów ITF World Tennis Tour rozgrywanych w tym sezonie w naszym kraju.

W grach podwójnych najlepsi byli: Anastazja Szoszyna (Grunwald Poznań) i Oliwia Szymczuch (Sport Klub Kryspinów) oraz Michał Mikuła (Stow. Integracyjny Klub Tenisa Płock) i Yann Wójcik (Warszawianka).

Już od soboty w wielkopolskiej Sobocie rozgrywane będą Drużynowe Mistrzostwa Polski.