Zobacz
Do góry

Komentarz „Sportu”. Na wyliczenie błędów GieKSy brakuje palców obu rąk

„Jazda” w GKS-ie Katowice zaczęła się w momencie, gdy kopa w tyłek dostał trener Piotr Mandrysz, zaś w jego miejsce zaangażowano Jacka Paszulewicza – pisze Bogdan Nather w swoim felietonie po meczach 34. kolejki Fortuna I ligi.

Na Bukowej płacz i zgrzytanie zębów. Wielu kibiców GieKSy zapewne nadal nie wierzy, że spadek do drugiej ligi to fakt, a nie tylko koszmarny sen. Nie da się jednak ukryć, że od półtora roku katowiczanie dryfowali w stronę otchłani.

„Jazda” zaczęła się w momencie, gdy kopa w tyłek dostał trener Piotr Mandrysz, zaś w jego miejsce zaangażowano Jacka Paszulewicza. Gdy zapytałem wówczas dyrektora Tadeusza Bartnika o powody rozstania z Mandryszem, usłyszałem „Owszem, trener Mandrysz wpisuje się w filozofię budowy zespołu, ale trener Paszulewicz wpisuje się w nią lepiej”. Życie pokazało, że były to li tylko pobożne życzenia.

Nowy trener dostał wolną rękę i kupę „siana” na transfery i kontrakty nowych zawodników. Ilu z nich było ewidentną pomyłką, nie wystarczą palce obu rąk. Wielu zarabiało wręcz nieprzyzwoite pieniądze, nieadekwatne do prezentowanego poziomu i wartości dla drużyny.  Jak mawiał jednak znakomity piłkarz Ajaksu Amsterdam i Barcelony, Johan Cruyff  „worek pieniędzy jeszcze nikomu bramki nie strzelił”. Działacze GieKSy nie mieli żadnych hamulców, kupowali hurtowo, bo przecież szastali cudzymi pieniędzmi, nie swoimi.

W sobotę piłkarze GKS-u Katowice strzelili bardzo ważnego gola, tyle, że samobójczego.

 

Zobacz jeszcze: Jak koncepcja wielkiego GKS-u Katowice się nie sprawdziła

Bez rozgrzewki. Koncept wielkiej GieKSy? Efekt jest wręcz smutny

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

 

Komentarze

Więcej w felietony