Komentarz „Sportu”. Trofeum do Bytowa!

Jak nazwiemy mijający powoli kwiecień w Nice 1 Lidze? Puchar Spóźnialskich? Turniej Odrabiania Zaległości? Zadałem sobie „trud” i sporządziłem tabelę na podstawie wyników, jakie padały w zaległych meczach z marca. Jedni grali tylko raz, drudzy – dwa, rekordziści – nawet trzy takie spotkania, a nieformalne trofeum wylądowałoby u… – uwaga, uwaga! – Drutex-Bytovii, która w dwóch meczach zdobyła 6 punktów (2:1 z Łęczną, 1:0 z Tychami). Serdecznie gratulujemy!

Bytovia wygrała też coś więcej, bo prawdopodobnie utrzymanie. Więcej było do przegrania. Chojniczanka, które w ramach Turnieju Odrabiania Zaległości rozegrała trzy mecze, nie wygrała żadnego z nich i znacznie wydłużyła sobie drogę ku spełnieniu marzeń.

I wiecie co? Psioczyliśmy na PZPN, że nie poszedł klubom na rękę; że uparł się, by zaległości odrobić do końca kwietnia. Nie było to do końca normalne, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Do końca sezonu pozostało jeszcze siedem kolejek, a tabela jest już klarowna i każdy ma rozegrane 27 spotkań. Nie będzie już spostrzeżeń w stylu: „Aha, ci są na drugim miejscu, ale jeśli drużyna X wygra z zespołem Y, to ich przeskoczy, a tamci spadną…”. Nie, jest przejrzyście, a w walce o awans same niewiadome. No to do boju!