Zobacz
Do góry

Komorski: Radość podwójna

Pięć pytań do środkowego GKS-u Tychy, 2-krotnego mistrza Polski.

Z pucharem w ręku wykonał pan wymowny gest, prawda?
Filip KOMORSKI: – Czekałem na tę okazję. Tak się szczęśliwie złożyło, że mogłem się cieszyć z mistrzostwa i jednocześnie zakomunikować o powiększeniu mojej rodziny. To dla mojej żony i mnie szczególny moment. Na razie nie wiemy, czy będzie hokeista czy też… księżniczka.

Jakie są tajemnice pańskiej wysokiej formy?
Filip KOMORSKI: – Liczy się dobro drużyny. Każdy z nas dawał z siebie wszystko, by osiągnąć sukces. Staram się co roku stawiać sobie większe wymagania. Najpierw chciałem zadebiutować w ekstralidze, w kolejnych latach wystąpić w jednej z czołowych drużyn, potem grać w reprezentacji, a teraz chciałbym spróbować w zagranicznym klubie. Najważniejsze, że drużyna zdobyła złoto.

W tegorocznym play offie miał pan chwilę zwątpienia?
Filip KOMORSKI: – Rozegraliśmy 20 meczów, nie licząc dogrywek, w których przeżywaliśmy momenty grozy. Gdyby Krzysiek Zapała wykorzystał karnego, bylibyśmy poza finałem. Odczuwaliśmy zmęczenie fizyczne, ale było je łatwiej znieść niż psychiczne. Gdy przegrywaliśmy z Gdańskiem 2-3, wyzwano nas od nieudaczników. A jednak wstaliśmy z kolana. Historia się powtórzyła z Podhalem, bo znów potrafiliśmy odwrócić losy rywalizacji. Dowiedliśmy, że charakterem można wiele zwojować.

GKS Tychy w mistrzowskiej koronie. Feta pod Wawelem

Najtrudniejsze mecze w tym play offie?
Filip KOMORSKI: – Spotkania nr 5 z Gdańskiem i Nowy Targiem przegrywaliśmy na własnej tafli. Po przegranej z Podhalem w szatni panowała grobowa cisza, nikt nie śmiał spojrzeć w oczy kolegom. Szybko uciekaliśmy do swoich mieszkań. Minęła noc i rano na treningu zaczęliśmy od nowa powtarzać schematy, które wcześniej były zaplanowane. Najtrudniejsze były mecze nr 6 w każdej serii, bo trzeba było wygrać, by nie odpaść, zaś z Cracovią zdobyć mistrzostwo. No i się udało.

Jaka czeka pana przyszłość?
Filip KOMORSKI: – Od środy zgrupowanie kadry w Toruniu i, mam nadzieję, gra w MŚ w Tallinie. Z GKS-em Tychy mam jeszcze rok kontraktu. Są jakieś zapytania o moją osobę, ale niewiele konkretów, ale o ważnej umowie w Tychach zapominać nie mam zamiaru!

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w hokej

 • Hokej. Valtonen zostaje

  Tomasz Valtonen będzie nadal selekcjonerem polskich hokeistów. Fin uzgodnił z zarządem PZHL warunki kontraktu w kolejnym sezonie – poinformował dyrektor sportowy...

  PAP18 czerwca 2019
 • Calcoen: Wygrana z Polską to warunek podstawowy

  Rozmowa z Pieterem-Janem Calcoenem, belgijskim dziennikarzem Het Laatste Nieuws

  Krzysztof Brommer16 czerwca 2019
 • Przygotowania katowiczan do sezonu idą pełną parą. Będzie nowa jakość?

  Dzisiaj zawodnicy Tauronu GKS-u Katowice rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu. Pierwsza ich część potrwa 7 tygodni.

  sow3 czerwca 2019
 • Bogaci nie chcą biednych

  System rozgrywek o mistrzostwo świata w hokeju do zmiany. Czy stanie się to już w przyszłym roku? I w którym miejscu...

  Włodzimierz Sowiński30 maja 2019
 • Naprzód Janów. Szopiński u steru

  Trudno oczekiwać transferowych szaleństw, ale Naprzód Janów ma mieć solidne podstawy, a dominować ma w nim młodzież.

  sow29 maja 2019
 • I liga hokeja silniejsza i ciekawsza?

  Pomysł I ligi z obcokrajowcami bez limitu, forsowany przez prezesa związku, naszym zdaniem nie znajduje uzasadnienia w rzeczywistości.

  Włodzimierz Sowiński25 maja 2019
 • Tauron KH GKS Katowice. Podpisują kontrakty

  Patryk Krężołek, 20-letni utalentowany napastnik, postanowił przedłużyć pobyt w Tauronie KH GKS-ie Katowice i podpisał nowy, 3-letni kontrakt.

  sow23 maja 2019
 • Trener, dyrektor i sponsor w Unii

  55-letni Słowak Roman Stantien został nowym trenerem drużyny z Oświęcimia, a funkcję dyrektora sportowego powierzono jednej z klubowych ikon, Waldemarowi Klisiakowi.

  sow22 maja 2019
 • Dufva w Katowicach!

  56-letni Risto Dufva, wielce doświadczony trener rodem z Finlandii, podpisał roczny kontakt z Tauronem KH GKS Katowice – poinformowało biuro prasowe...

  sow17 maja 2019