Zobacz
Do góry

Koniec cierpień Hiszpana

Jorge Felix nie mógł pomóc Piastowi w meczach z Cracovią i Legią. To następstwo czerwonej kartki, którą ujrzał w trakcie spotkania z Zagłębiem Lubin. Po skróceniu kary może zagrać z Jagiellonią.

Jeśli ktoś miał okazję poznać pomocnika z Półwyspu Iberyjskiego, który do Gliwic trafił przed sezonem, ten szybko przekonał się, jak sympatyczną i dobrą jest osobą. W jego przypadku nie ma gwiazdorzenia, narzekania, o zadufaniu nie mówiąc. Jorge Felix to facet, który do wszystkiego doszedł ciężka pracą i zawziętością. A jeszcze kilka lat temu dorabiał jako doradca finansowy… Teraz z Piastem walczy o mistrzostwo Polski.

Lepsza wiosna

27-latek szybko przekonał do siebie trenera Waldemara Fornalika i nowych kolegów, choć po raz pierwszy wyjechał pracować poza Hiszpanię i można było zakładać, że na początku będzie miał problemy. Hiszpan „zawziął się” piłkarsko, zabrał się także za naukę języka polskiego. Jesienią miał problemy ze skutecznością, a generalnie lepsze mecze przeplatał gorszymi. Ale na zimowym zgrupowaniu w Turcji obiecał sobie i – co warto przypomnieć – czytelnikom „Sportu”, pisząc dzienniczek z obozu, że wiosną będzie skuteczniejszy. Nie rzucał słów na wiatr – obecnie na koncie ma 6 goli i 3 asysty. Do feralnego meczu z Zagłębiem Lubin miał też tylko jedną żółtą kartkę.

Jorge Felix nie chce pamiętać o tym, co wydarzyło się w meczu z Lubinem… Fot. Piotr Matusewicz/Pressfocus

Jorge Felix: Żałuję faulu

Przypadkowe trafienie korkami w twarz Alana Czerwińskiego zaburzyło niemal sielankowy obraz; ujrzał czerwoną kartkę i został zdyskwalifikowany na trzy bardzo ważne ligowe mecze. Dla piłkarza był to prawdziwy dramat. Wymowna była scena, gdy tuż po meczu z „miedziowymi” Hiszpan najpierw przepraszał zawodników z Lubina, a potem… swoich kolegów z Piasta. I to każdego po kolei! Dwa mecze na trybunach były dotkliwą karą, którą złagodziły oczywiście cenne zwycięstwa.

– Ale się denerwowałem – opowiada nam Jorge Felix. Gdy w minioną środę na Okrzei trafiła wiadomość o złagodzeniu kary i możliwości gry piłkarza w meczu z Jagiellonią, głęboko odetchnął.

– Cieszę się, że będę mógł pomóc drużynie. Szczerze? Nie sądziłem, że moja kara zostanie zmniejszona. Byłem w szoku, gdy się o tym dowiedziałem – mówi pomocnik i dodaje: – Ale mogę mieć problem z powrotem do wyjściowego składu, bo Gerard Badia zagrał kapitalny mecz w Warszawie i strzelił cudownego gola – uśmiecha się piłkarz.

Jodła zna ten smak

Stać ich na wiele

Jorge Felix bardzo chce pomóc drużynie i ma nadzieję, że dwa mecze przerwy nie odbiją się na jego dyspozycji. – Trenowałem i z drużyną, i sam – mówi Hiszpan, który w kwietniu strzelił kolejne dwa gole – z Koroną (4:0) i Lechią (2:0).

– Jak ktoś widział nasze ostatnie mecze, to wie, że stać nas na komplet dziewięciu oczek w trzech spotkaniach. Łatwo jednak nie będzie, zdajemy sobie z tego sprawę. Ale teraz myślimy tylko o niedzieli. A Liverpool w Lidze Mistrzów pokazał, że niemożliwe nie istnieje. Trzeba tylko robić swoje – kończy Felix.

 

Na zdjęciu: Jorge Felix chce przyczynić się do sukcesów Piasta.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa