Koniec Muszynianki. 4-krotny mistrz kraju wycofuje się z rozgrywek

Klub o tej decyzji poinformował w specjalnym komunikacie, opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej Muszynianki. „Rada Nadzorcza oraz Zarząd Małopolskiego Klubu Siatkówki Muszyna S.A. informuje, że sezon 2017/2018 jest ostatnim sezonem, w którym zespół mający swoją siedzibę w Muszynie, występował w najwyższej klasie rozgrywkowej, tj. w Lidze Siatkówki Kobiet. Siatkówka w Muszynie pozostanie na poziomie dzieci i młodzieży. Dokładne informacje wyjaśniające zostaną podane oddzielnym komunikatem w najbliższym czasie” – czytamy.

Powodem wycofania zespołu z rozgrywek jest decyzja sponsora tytularnego Polskiego Cukru o zaprzestaniu finansowania klubu. Jego następcy nie udało się znaleźć.

Kto może zastąpić Muszyniankę w LSK? Według nieoficjalnych informacji klub z Małopolski prowadzi negocjacje w sprawie sprzedaży swojego miejsca w najwyższej kasie rozgrywkowej z Radomką Radom. Chętne na występy w elicie są też Energa MKS Kalisz, który przegrał baraże z Legionovią oraz spadkowicz MKS Dąbrowa Górnicza. Dodajmy, że Muszynianka może nie być jedynym klubem, który opuści LSK. Spore problemy ze zbudowaniem odpowiedniego budżetu ma też Impel Wrocław. Ostateczny kształt ekstraklasy w nowym sezonie powinniśmy poznać do końca czerwca.

Klub z Muszyny na najwyższym poziomie rozgrywkowym występował od 2003 roku. W dorobku ma 4 tytuły mistrza Polski w 2006, 2008, 2009 i 2011 roku, Puchar Polski w 2011 roku, a w 2013 roku triumfował w Pucharze CEV.