Pożegnanie z Brożkiem i Głowackim!

Brożek i Głowacki to nie są zwykli piłkarze w historii Wisły. Ten pierwszy trafił do krakowskiego klubu w 1999 roku, Głowacki – rok później. Brożek zdobył z zespołem Białej Gwiazdy siedem tytułów mistrzowskich, Głowacki – o jeden mniej. Z Wisłą związani niemal przez całą karierę. Obaj wracali do niej po zagranicznych wojażach.

Brożek rozegrał w barwach Wisły 396 spotkań w których zdobył 165 goli. Głównie dzięki trafieniom dla Białej Gwiazdy awansował na dziewiąte miejsce w rankingu najlepszych strzelców ligi w historii rozgrywek. W ekstraklasie strzelił 139 goli.

Głowacki przez wiele lat był kapitanem zespołu. W barwach Wisły rozegrał łącznie 416 meczów.

Tej wiosny obaj grali rzadko. Głowacki ma problemy ze zdrowiem, Brożek spadł głęboko w rankingu napastników u Joana Carrillo. Od dłuższego czasu zanosiło się, że klub nie przedłuży z nimi kontraktów, ale dla nikogo nie była to prosta decyzja.

Co dalej? Arkadiusz Głowacki zakończy zapewne karierę. Paweł Brożek chciał zakończyć karierę w Wiśle, ale z drugiej strony zapewnia, że czuje jeszcze siłę, by rozegrać kolejny sezon. Czy na koniec kariery zmieni barwy?