Zobacz
Do góry

Koniec żartów

W poniedziałkowym „Sporcie” informowaliśmy o skandalicznym zachowaniu kibiców(?) APN-u Odry Wodzisław, którzy w sobotę uniemożliwili rozegranie meczu sparingowego pomiędzy zespołami MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski, a Unią Turza Śląska.

Działacze klubu z ulicy Bogumińskiej nie przeszli nad tymi wydarzeniami do porządku dziennego i postanowili działać. We wtorek do południa przedstawiciele MKP Centrum spotkali się z prezydentem Wodzisławia Śląskiego Mieczysławem Kiecą i zrelacjonowali mu przebieg sobotnich wydarzeń na popularnej „Gliniance” oraz poprosili o interwencję, by podobne incydenty nie miały już miejsca.

Po spotkaniu wydali oświadczenie następującej treści (pisownia oryginalna):

„Szanowni Państwo, Zarząd MKP Odra Centrum Wodzisław Śl. w związku z wydarzeniami jakie miały miejsce w sobotę 13 lipca na boisku w Wodzisławiu Śl. przy ul. Skrzyszowskiej oświadcza, że pisemnie poinformował wszystkie odpowiednie organy, oczekując zajęcia stanowiska i wyciągnięcia konsekwencji. Mając na uwadze fakt, że wśród grupy, która zakłóciła porządek na obiekcie był przedstawiciel władz statutowych APN Odra, do wyjaśnienia sprawy przez powołane do tego organy Zarząd Klubu MKP Odra Centrum w trosce o bezpieczeństwo zawodników odcina się od komentarza”.

Pismo tej treści działacze MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski wysłali do podokręgu Rybnik, Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach oraz do Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie. Nieco zmodyfikowana treść trafiła do prezydenta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy oraz do Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu.

Skandal na „Gliniance”

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że wymieniony przez MKP „przedstawiciel władz statutowych APN Odra”, to członek zarządu Mateusz K., który znalazł się we władzach wodzisławskiego klubu pod koniec marca bieżącego roku. Jak ogłoszono przy jego nominacji „ściśle związany ze środowiskiem kibiców, którzy są dla klubu bardzo ważni”.

Teraz piłka jest po stronie organów dyscyplinarnych Śl. ZPN oraz prezydenta miasta. Będziemy śledzić dalszy przebieg wydarzeń w tej bulwersującej sprawie.

Łukasz Sosnowski

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze