Kontuzja Brożka. Idzie pod nóż!

Brożek zmaga się z problemami zdrowotnymi już od dłuższego czasu. W grudniu doznał urazu łydki, który aż do teraz wykluczał go z treningów z zespołem.

Ale teraz pojawiły się nowe problemy. Brożek doznał urazu barku i w poniedziałek przejdzie operację. – Z gry będzie wyłączony co najmniej na sześć tygodni – mówi trener Białej Gwiazdy Maciej Stolarczyk.

Uraz Brożka to spora strata, bo w linii ataku trener Wisły nie ma wielkiego pola manewru. Zimą przestawił ustawienie zespołu na 4-4-2, w sparingach w ataku regularnie grali Krzysztof Drzazga i Marko Kolar. Brożek walczyłby z nimi o miejsce w składzie. Jego uraz sprawia, że w ataku praktycznie nie ma konkurencji. Najbliżej byłby tego 16-letni Aleksander Buksa, ale i on na razie ma kontuzję i nie trenuje z zespołem.

– Chciałbym aby ktoś do nas jeszcze dołączył, ale nie jesteśmy zdesperowani – mówi Stolarczyk, który znów musiał budować zespół niemal od nowa. – Znów jesteśmy na etapie budowania drużyny. Zimą mocno pracowaliśmy, by jak najszybciej zgrać zespół. Dzięki wyjazdowi do Turcji mieliśmy dobre przygotowania, a tam na miejscu widzieliśmy z bliska nawet tornado. Jeśli przeżyliśmy tornado, to przeżyjemy też 17 kolejek ekstraklasy – dodaje.

Do Zabrza Wisła pojedzie osłabiona brakiem także Rafała Boguskiego i Jakuba Bartosza. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji Stolarczyka.

 

Komentarze