Twierdza Kielce zdobyta

Lech rozbija Koronę na jej terenie aż 3:0 i awansuje z 58 punktami na trzecie miejsce w tabeli ekstraklasy. W sobotę poznaniacy będą liczyć na wygraną Górnika z Pogonią.

Mecz w Kielcach zaczął się w szaleńczym tempie z obu stron. Gospodarze starali się zaskoczyć Filipa Bednarka uderzeniami z dystansu (Podgórski, Nono), ale bez efektu. Z drugiej strony zza pola karnego mocno i co najważniejsze celnie przymierzył dobrze dysponowany Lubomir Szatka, ale Marcel Zapytowski był na miejscu. W 22 minucie bramkarz Korony interweniował poza swoim polem karnym. W tej sytuacji przewrócił się szarżujący Kristoffer Velde, ale prowadzący spotkanie Piotr Lasyk nie zdecydował się na przerwanie gry, choć mocno nie spodobało się to trenerowi „Kolejorza” Johnowi van den Bromowi. Po dwóch kwadransach walczący o trzecie miejsce  ekstraklasie Lech prowadził. Znakomita akcja w trójkącie Karlstroem – Skóraś – Velde zakończyła się celnym uderzeniem do siatki tego ostatniego. Zaraz potem Norweg ponownie mógł trafić do bramki kielczan, ale tym razem piłka wylądowała na poprzeczce. Lech przeważał i prowadził zasłużenie, a zaraza po przerwie zaaplikował miejscowym kolejne gole!

Najpierw trafi Filip Marchwiński, znakomita asysta grającego świetny mecz Velde, a zaraz potem Norweg po raz kolejny zaskoczył bezradną Koronę i z kilku metrów strzałem głową ponownie zaskoczył Zapytowskiego. Tutaj drugą asystę zaliczy dobrze dośrodkowujący Skóraś.

Kielczanie przegrali pierwsze spotkanie u siebie w tym roku, bo wcześniej zaliczyli 7 wygranych i remis. Komplikują sobie w ten sposób sytuację w walce o utrzymanie. Z kolei mistrz Polski z zeszłego roku wskakuje na 3 miejsce w tabeli, o punkt przed Pogonią, którą w sobotę po popołudniu czeka mecz w Zabrzu z „górnikami”.

Korona Kielce – Lech Poznań 0:3 (0:1)

0:1 – Velde, 33 min (asysta Skóraś), 0:2 – Marchwiński, 53 min (asysta Velde), 0:3 – Velde, 56 min (głową, asysta Skóraś)

KORONA: Zapytowski – Zator, Malarczyk, Trojak, Briceag (75. Godinho ) – Podgórski, Petrow, Takacz (62. Deaconu), Nono (62. Kiełb), Łukowski (62. Błanik ) – Szykawka (80. Kostorz). Trener Kamil KUZERA.

LECH: Bednarek – Pereira, Dagerstal, Szatka, Rebocho (84. Douglas) – Skóraś (75. Wilak), Murawski (84. Amaral), Kwekweskiri (65. Sobiech), Karlstrom, Velde (75. Ba Loua) – Marchwiński. Trener John VAN DEN BROM.

Sędziował Piotr Lasyk (Bytom). Widzów: 14279. Żółta kartka: Murawski.

Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.