„Kosta” do ekstraklasy

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o zainteresowaniu Arki Gdynia Valerijsem Szabalą, ale do dziś żadna oficjalna oferta do Podbeskidzia w sprawie transferu łotewskiego napastnika nie wpłynęła. Tymczasem jest już niemal przesądzone, że inny zawodnik bielskiego klubu, a mianowicie posiadający jeszcze przez półtora sezonu status młodzieżowca Kacper Kostorz, trafi spod Klimczoka do Jagiellonii Białystok. Z tego, co udało nam się ustalić, klub z Podlasia zdecydował zrealizować klauzulę, jaką „Kosta” ma zawartą w kontrakcie, a oba kluby doszły już do porozumienia.

Do omówienia zostały jeszcze tylko szczegóły i należy się spodziewać, że transakcja zostanie sfinalizowana jeszcze w tym tygodniu. Przypomnijmy, że z dniem dzisiejszym obowiązki prezesa Podbeskidzia przejmuje oficjalnie Bogdan Kłys. Po jego akceptacji Kacper Kostorz zmieni przynależność klubową.

Za ile 19-latek z Podbeskidzia trafi do klubu z Białegostoku? Tego oficjalnie nie wiadomo, bo wspomniana klauzula jest tajemnicą. Niemniej wiemy, że transfer ten będzie jednym z najwyższych w historii bielskiego klubu. Przez fachowy portal transfermarkt.de „Kosta” jest wyceniany na 75 tysięcy euro, ale do tej kwoty nie należy się przywiązywać. Podlaski klub zapłaci za zawodnika więcej, a pieniądze niewątpliwie Podbeskidziu się przydadzą.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że Kostorz w barwach pierwszego zespołu Podbeskidzia zadebiutował pod koniec maja 2017 roku, mając niespełna 18 lat. Łącznie w barwach „górali” rozegrał 42 spotkania w I lidze i strzelił dwa gole. Będąc graczem bielskiej drużyny, trafił do reprezentacji Polski. Najpierw U-19, a następnie U-20, w której wystąpił w niedawnym meczu przeciwko Ukrainie. „Kosta” znajduje się w kręgu zainteresowania trenera Jacka Magiery, który przygotowuje naszą „dwudziestkę” do występu w mistrzostwach świata. Te zostaną rozegrane w Polsce, m.in. na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej.

 

Na zdjęciu: Kacper Kostorz zainteresował klub z Białegostoku.