Koszykówka. Teraz Stal

Winncki to jeden z najbardziej doświadczonych i cenionych krajowych szkoleniowców. Ostatnie dwa sezony spędził w MKS Dąbrowa Górnicza, wykonując znakomitą pracę, zwłaszcza w bieżących rozgrywkach. Z zespołem z problemami – kłopoty finansowe, odejścia podstawowych zawodników, m.in. Treya Davisa i Bartłomieja Wołoszyna – awansował do półfinału Pucharu Polski, a w rozgrywkach ligowych do play-offu. Pod jego okiem niesamowite postępy zrobili Mateusz Zębski, Mathieu Wojciechowski czy Jakub Kobel.

Zaraz po ostatnim spotkaniu ze Stelmetem BC Enea Zielona Góra szkoleniowiec zakomunikował, że Dąbrowie Górniczej pracował już nie będzie. Nowy pracodawca znalazł się błyskawiczne, bo po tygodniu. W nowych rozgrywkach Winnicki poprowadzi Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. –
Ostrów to bardzo dobre miejsce do pracy. Super kibice oraz klub, który ma bardzo duże aspiracje, który myśli do przodu. Ma już sukcesy na koncie, ale chce ich więcej. To ambitny klub i ambitni ludzie. Lubię takie wyzwania i cieszę się, że doszliśmy do porozumienia – powiedział Winnicki.

Ostrowianie bieżący sezon zakończyli z Pucharem Polski, ale w rozgrywkach ligowych odpadli w ćwierćfinale z Anwilem Włocłąwek (0-3). W klubie uznano to za porażkę i „głową” zapłacił dotychczasowy trener Wojciech Kamiński. – Naszemu dotychczasowemu szkoleniowcowi dziękujemy za pracę w Stalówce w sezonie 2018/19 – za sukcesy w rozgrywkach Energa Basket Ligi oraz za wywalczenie historycznego Pucharu Polski. Jednocześnie życzymy oczywiście powodzenia w dalszej szkoleniowej pracy” – napisano w oficjalnym komunikacie.

Winnicki ma sporo czasu na zbudowanie drużyny. Na razie nie wiadomo jednak, kto przyjdzie, a kto pożegna się z ostrowskim klubem. – Zobaczymy, jak zareaguje rynek, po wprowadzeniu nowego zapisu regulaminowego, znoszącego obowiązek obecności dwóch Polaków na parkiecie. Nie powiedzieliśmy sobie z prezesem, że to musi być to, czy tamto miejsce. Mogę powiedzieć, że staram się walczyć zawsze o jak najwyższe cele, co zresztą pokazał ostatni sezon w Dąbrowie Górniczej, gdzie sytuacja była trudna, a pokazaliśmy się z dobrej strony – dodał nowy opiekun Arged BM Slam Stali.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze