KPR Ruch Chorzów. Debiut nie przyniósł niespodzianki

Od porażki w Kobierzycach z wiceliderem pracę z „Niebieskimi” rozpoczął Słowak Vit Teleky.

Przez 20 minut ostatni w superlidze kobiet Ruch prowadził z KPR Gminy, ale później faworyt doszedł do głosu i ostatecznie wygrał pewnie 31:23. Niedzielny mecz był debiutem na ławce chorzowianek [Vita Telekiego]. Słowacki trener kilka dni temu przejął „Niebieskie” po Marcinie Księżyku, który złożył rezygnację w poprzedni poniedziałek. – Nie oczekujmy, że coś się zmieni z wieczora do rana. Nie jestem cudotwórcą – mówił nowy trener Ruchu po kilku treningach z zespołem.

W składzie Ruchu zabrakło kontuzjowanej skrzydłowej Natalii Stokowiec. Chorzowianki świetnie weszły w mecz. W 1 minucie do bramki miejscowych trafiły Marcelina Polańska i Żaneta Lipok, a w 13 minucie po golu Karoliny Jasinowskiej prowadziły nawet 8:5; trzy gole w tym fragmencie rzuciła Natalia Kolonko.

Po raz ostatni na prowadzeniu Ruch był w 20 minucie znów za sprawą bramki Jasinowskiej (11:10), ale w międzyczasie „Niebieskie” zmarnowały dwa rzuty karne (a w całym meczu 3). Wicelider tabeli po raz pierwszy uzyskał przewagę w 23 minucie, a następnie świetnie rozegrał końcówkę pierwszej odsłony – z 12:12 w 24 minucie zrobiło się 16:12 dla Kobierzyc.
Po przerwie „Niebieskie” starały się dotrzymywać kroku zespołowi Edyty Majdzińskiej.

Po bramce Aleksandry Sójki przegrywały 16:19, ale między 45 a 52 minutą „Kobierki” odjechały; przy wyniku 24:19 – wystarczyło 7 minut, by wypracowały sobie 10-bramkowy zapas (31:21). Chorzowianki walczyły do końca. Na plus trzeba zapisać Ruchowi końcówkę – przez 8 minut Patrycja Chojnacka nie dała się pokonać ani razu, a Kolonko i Polańska nieznacznie zmniejszyły rozmiary porażki. Teraz Teleky ma tydzień, by przygotować zespół do arcyważnego starcia ze Startem Elbląg, który pokonując Młyny uciekł w tabeli już na 8 punktów…

KPR Gminy Kobierzyce – KPR Ruch Chorzów 31:23 (16:12)

KOBIERZYCE: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 7, Kucharska, Mokrzka 1, Ilnicka, A. Tomczyk 3, Buklarewicz 2, Janas 6, Kuriata, Wiertelak 5, Kozioł, Ważna 3, Ivanović, Koprowska 1, Wicik 3, Michalak. Kary 12 min. Trener Edyta MAJDZIŃSKA.

RUCH: K. Gryczewska, Chojnacka, Bednarek – Jasinowska 5, Polańska 3, Wilczek 2, Jaroszewska, Tyszczak, Piotrkowska 3, Kolonko 4, Doktorczyk, Lipok 2, Sójka 3, Grabińska 1. Kary 6 min. Trener Vit TELEKY.

Sędziowali: Mariusz Marciniak i Piotr Radziszewski (Wolsztyn).