KPR Ruch Chorzów. „Niebieskie” bez snajperki

Najskuteczniejsza zawodniczka Ruchu Magdalena Drażyk opuszcza „Niebieskie”. Do Chorzowa wraca za to inna rozgrywająca, Natalia Kolonko.

Drażyk była najlepszą snajperką chorzowskiej siódemki w ostatnich trzech sezonach, czyli od czasu powrotu Ruchu do superligi. W ostatnim z nich – zakończonym przedwcześnie z powodu pandemii – 23-letnia środkowa rozgrywająca zdobyła 72 bramki, a w poprzednich dwóch była czołową egzekutorką całej ligi: w rozgrywkach 2017/18 trafiła 181 razy i zajęła 4. miejsce, a rok później 131, co dało jej 5. lokatę.

Teraz nie przedłużyła jednak umowy z ostatnim klubem ligi i prawdopodobnie przeniesie się do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie pracować będzie z byłym szkoleniowcem Ruchu Krzysztofem Przybylskim.

– Po rocznym wypożyczeniu z Piotrcovii do swojego klubu wraca także Klaudia Cygan – informuje wiceprezes „Niebieskich” Krzysztof Zioło. – Do Chorzowa wraca natomiast nasza wychowanka Natalia Kolonko – dodaje.

21-letnia rozgrywająca ostatnio była zawodniczką I-ligowego SPR-u Olkusz i plasowała się w ścisłej czołówce najskuteczniejszych zawodniczek zaplecza superligi. W sezonie 2018/19 zdobyła aż 201 bramek (w 22 spotkaniach), zaś w ostatnim trafiła do siatki 94 razy (w 12 meczach).

– Szukamy jeszcze wzmocnień, ale mamy dużo wychowanek i zależy nam na tym, żeby to one grały i się rozwijały. Po kontuzji wraca m.in. utalentowana Wiktoria Tyszkiewicz – przekonuje Zioło.

Księżyk przedłużył

W Olkuszu Kolonko występowała pod wodzą Marcina Księżyka, który w marcu objął Ruch, ale przed zawieszeniem rozgrywek zdążył poprowadzić go tylko w dwóch spotkaniach – ligowym w Koszalinie oraz pucharowym z Zagłębiem Lubin. Teraz Ruch przedłużył ze szkoleniowcem umowę obowiązującą na sezon 2020/21.

Czytaj jeszcze: Miłość do sportu w czasach zarazy

W Chorzowie także muszą ograniczać koszty w związku z wcześniejszym zakończeniem sezonu i kryzysem. – Za marzec większość zawodniczek otrzymała sto procent wynagrodzenia, od kwietnia na postojowym będzie to 50 procent.

Czekamy na informacje z superligi i Związku Piłki Ręcznej w Polsce, czy jako kluby możemy skorzystać z pakietu tarczy antykryzysowej. Zgłosiliśmy też akces drugiej drużyny do rozgrywek I ligi, mam nadzieję, że podołamy finansowo, ale na razie nie sposób tego przesądzić – przyznaje Zioło.

Bez nominacji

Żadna z chorzowianek nie znalazła się w gronie nominowanych do Gladiatorów inauguracyjnego sezonu żeńskiej ligi zawodowej. Do najbardziej prestiżowej kategorii Zawodniczka Sezonu wytypowano 5 zawodniczek z pięciu klubów: Kingę Jakubowską (KPR Gminy Kobierzyce), Joannę Szarawagę (MKS Perła Lublin), Kingę Grzyb (Metraco Zagłębie Lubin), Magdę Balsam (Eurobud JKS Jarosław) oraz Ukrainkę Alionę Szupyk (Start Elbląg).

Łącznie najwięcej nominacji – 10 – przypadło zawodniczkom mistrzowskiej Perły Lublin, 8 nominacji przypadło srebrnym lubiniankom, a 7 dla przedstawicielek brązowego KPR-u Gminy Kobierzyce. Do nagrody Trener Sezonu kandydują Robert Lis (Perła), Bożena Karkut (Zagłębie) oraz Edyta Majdzińska (KPR Gminy). Rezultaty mamy poznać 17 kwietnia.

For. Marcin Bulanda/Pressfocus

Komentarze