Krakowskie bezkrólewie

Druga połowa rozpoczęła się od… kilkuminutowej przerwy, bo sędziowie zastanawiali się, czy piłka trafiła w rękę, czy też w pierś Adiego Mehremicia. Ostatecznie Daniel Stefański postanowił, że „jedenastki” dla Cracovii nie będzie i wydawało się, że podjął słuszną decyzję.

Sam zaś obraz meczu niewiele się zmienił, ale przewaga Wisły w końcu przekuła się w konkret – po godzinie gry Dawid Szymonowicz „pojechał” wślizgiem chcąc zblokować Felicio Browna Forbesa, który sprytnie „nawinął” obrońcę Cracovii i efektownie upadł na murawę. Kostarykanin dodał sporo od siebie, ale jednak Szymonowicz faktycznie go zahaczył i dał powód do podyktowania karnego, co też się stało.

Forbes zamienił go na gola, choć Karolowi Niemczyckiemu nie brakowało dużo do obrony. Napastnik Wisły długo jednak się z bramki nie nacieszył, bo już w 67. minucie za użycie łokcia zobaczył drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska.

To była woda na młyn dla „Pasów”, które zyskały przewagę. Średnio groźne okazje mieli Thiago, Sergiu Hanca czy Filip Piszczek, a im bliżej było końca, tym gospodarze bardziej nacierali. W końcu udało im się wyrównać w 85. minucie, kiedy Cornel Rapa dograł z prawej strony na głowę Pellego van Amersfoorta, który będąc na granicy spalonego umieścił piłkę w siatce.

Prowadzenie Cracovii powinien dać potem Michal Siplak, ale… przestrzelił z trzech metrów. To była zresztą specjalność „Pasów”, bo podobnie – od razu po golu Forbesa – nie popisał się Rivaldinho.

Jak to w derbach, w końcówce sporo było nie tylko piłkarskich emocji, ale wynik już nie uległ zmianie. „Święta Wojna” tym razem nie została rozstrzygnięta.

Cracovia -Wisła Kraków 1:1 (0:0)

0:1 – Forbes, 61 min (rzut karny), 1:1 – van Amersfoort, 85 min (głową, asysta Hanca)

CRACOVIA: Niemczycki – Rapa, Szymonowicz, Marquez, Siplak – Loshaj, Sadiković – Fiolić (65. Thiago), van Amersfoort, Hanca – Rivaldinho (65. Piszczek). Trener Michał PROBIERZ. Rezerwowi: Wilk, Lusiusz, Dimun, Zaucha, Ferraresso, Gardawski, Vestenicky.

WISŁA: Lis – Szot (66. Gruszkowski), Frydrych, Mehremić, Sadlok (90+5. Abramowicz) – Plewka, Kuveljić (46. Basha), Żukow – Carlos (72. Beqiraj), Forbes, Yeboah (90+5. Savić). Trener Peter HYBALLA. Rezerwowi: Buchalik, Mak, Boguski, Hoyo-Kowalski.

Sędziował Daniel Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Siplak (61. dyskusje), Hanca (71. faul), Marquez (90+4. niesport. zach.) – Mehremić (33. faul), Szot (38. faul), Forbes (45+1. faul, 67. faul), Lis (90+4. niesport zach.). Czerwona kartka: Forbes (67. dwie żółte)
Piłkarz meczu – Cornel RAPA

Na zdjęciu: W takich okolicznościach Dawid Szymonowicz (na dole) sfaulował Felicio Browna Forbesa (u góry).