Kredyt dla Żagara

Podopieczni Marka Cieślaka przegrali trzy wyjazdowe mecze z rzędu, ale wciąż są w komfortowej sytuacji w kontekście awansu do play offu. Wystarczy, że nie pozwolą zdobyć swej twierdzy, czyli toru przy ul. Olsztyńskiej. W spotkaniu z Cash Broker Stalą nikt nawet nie myśli o bonusie, bo odrobienie 16-punktowej straty z Gorzowa wydaje się nierealne. Tym bardziej, że po długiej przerwie spowodowanej złamaniem kostki, do zespołu gości powróci jeden z liderów, Martin Vaculik. Jak zażartował prezes Ireneusz Maciej Zmora gorzowianie sięgnęli po Słowaka, bo chcą odnieść pod Jasną Górą zwycięstwo i spłacić w ten sposób „dług wdzięczności” wobec Get Well Toruń. To władze toruńskiej drużyny – rywalizującej z forBet Włókniarzem o miejsce w play offie – wyciągnęły do Cash Broker Stali pomocną dłoń i wspomogły ją w trudnej sytuacji kadrowej, zgadzając się na wypożyczenie Grzegorza Walaska.

Problemem Włókniarza jest obniżka formy „kosmicznego” w pierwszej fazie sezonu Fredrika Lindgrena i dyspozycja Mateja Żagara. O ile Szwed trzyma poziom, a jedynie już nie upokarza rywali, to Słoweniec od początku rozgrywek jeździ znacznie poniżej swojego poziomu. Nie czuje się dobrze, ani na swoich silnikach, ani na tych, które ściągnął mu klub od duńskiego tunera, Flemminga Graversena.

Alternatywą jest odstawienie od składu Żagara i postawienie na Andrieja Kudriaszowa. Trener Marek Cieślak wciąż wierzy jednak w odrodzenie Słoweńca i nie chce spróbować takiego wariantu. – Pamiętajmy, że w zeszłym roku Żagar zaczął świetnie jechać właśnie w drugiej fazie sezonu. Dajmy mu trochę spokoju. On sam zdaje sobie sprawę, że spisuje się znacznie poniżej oczekiwań – zaapelował prezes forBet Włókniarza Michał Świącik, który jednak wciąż pozostawia sobie „furtkę”. Dlatego też odrzucił w ostatnich dniach ofertę Orła Łódź, który zgłosił się z zapytaniem o możliwość wypożyczenia Kudriaszowa. Temat może jednak jeszcze wrócić, bo łodzianie na razie przekładają wszystkie swoje mecze w Nice 1. LŻ i do rozgrywek wrócą dopiero pod koniec lipca, gdy otwarty zostanie ich nowoczesny, 10-tysięczny, nowy stadion. Wtedy w Częstochowie będą już wiedzieli na pewno, czy Żagar się obudził, czy też cały kredyt zaufania wykorzystał.

 

Program 9. kolejki PGE Ekstraligi

Niedziela, 17 czerwca

MrGarden GKM Grudziądz – Grupa Azoty Unia Tarnów (godz. 16.30, transmisja nSport+)

MRGARDEN GKM: 9. Prz. Pawlicki, 10. Huckenbeck, 11. Buczkowski, 12. Lindbäck, 13. A. Łaguta, 14. Wawrzyniak, 15. Wieczorek, 16. Pieszczek.

GRUPA AZOTY UNIA: 1. Pedersen, 2. Mroczka, 3. Jamróg, 4. Kildemand, 5. Bjerre, 6. Rolnicki, 7. Konieczny, 8. Kułakow.

 

Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław (16.30)

FALUBAZ: 9. Zengota, 10. Gomólski, 11. Jepsen Jensen, 12. Protasiewicz, 13. Dudek, 14. Pawliczak, 15. Zgardziński, 16. Tonder.

BETARD SPARTA: 1. Woffinden, 2. Dróżdż, 3. Janowski, 4. Fricke, 5. Milik, 6. Drabik, 7. Wojdyło, 8. Czugunow.

 

ForBet Włókniarz Częstochowa – Cash Broker Stal Gorzów (19.00, transmisja NSport+)

FORBET WŁÓKNIARZ: 9. Madsen, 10. Musielak, 11. Miedziński, 12. Žagar, 13. Lindgren, 14. A. Woźniak, 15. Gruchalski, 16. Lyager.

CASH BROKER STAL: 1. Sz. Woźniak, 2. Vaculik, 3. Kasprzak, 4. Walasek, 5. Zmarzlik, 6. Karczmarz, 7. Czerniawski.

 

Fogo Unia Leszno – Get Well Toruń (19.00)

FOGO UNIA: 9. Hampel, 10. Kurtz, 11. Sajfutdinow, 12. Kołodziej, 13. Pi. Pawlicki, 14. Kubera, 15. Smektała, 16. Szlauderbach.

GET WELL: 1. Doyle, 2. Przedpełski, 3. Holta, 4. Iversen, 5. C. Holder, 6. Kaczmarek, 7. Kopeć – Sobczyński, 8. J. Holder.