Krótki „romans” Koniarka z Rybnikiem

W poniedziałek piłkarze ROW-u 1964 Rybnik rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu ligowego. Przed południem przeprowadzono badania w hali sportowej w Rybniku-Boguszowicach, zaś po południu był już normalny trening na boisku. Na pierwszych zajęciach pojawiło się aż 32 zawodników, w tym siedmiu testowanych. W tej grupie był powracający z wypożyczenia do Dębu Gaszowice Damian Gorzawski oraz niespełna 17-letni (urodzony 21 listopada 2001 roku) junior, Konrad Warmiński.

Zwieńczeniem pierwszego tygodnia pracy rybniczan będzie sparing z Rozwojem Katowice, który zostanie rozegrany w najbliższą sobotę w Katowicach. Nie ustalono jeszcze godziny tej gry kontrolnej. Rybniczanie wciąż czekają na przelew z futbolowej centrali z tytułu zajęcia trzeciego (za Rozwojem Katowice i Siarką Tarnobrzeg) miejsca w rankingu Pro Junior System. PZPN wypłaci klubowi z Gliwickiej 700 tysięcy złotych.

W dniach 2-7 lipca zespół ROW-u będzie przebywał na zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu.

Latem z drugoligowca odeszło już pięciu piłkarzy. Obrońca Dawid Gojny przeniósł się do beniaminka I ligi, GKS-u 1962 Jastrzębie, napastnik Sebastian Musiolik również będzie grał na zapleczu ekstraklasy, ponieważ podpisał roczny kontrakt z Rakowem Częstochowa. Na razie bez przydziału klubowego pozostają Mariusz Muszalik, Sebastian Siwek i Mariusz Zganiacz, z którymi rybnicki klub nie przedłużył kontraktów.

W nowym sezonie trenerem ROW-u nie będzie już Marek Koniarek. – Postanowiłem nie przedłużać kontraktu, który kończy mi się 30 czerwca – stwierdził krótko 56-letni szkoleniowiec, zatrudniony w Rybniku od 9 stycznia br. – Jeszcze nie podjąłem decyzji, czy i gdzie będę pracował w nowym sezonie. Jest kilka opcji, ale na razie nie ma sensu o tym mówić.

Zmianie uległ termin pierwszego meczu rybniczan w nadchodzących rozgrywkach. Początkowo ROW miał zmierzyć się ze Stalą Stalowa Wola w sobotę, 21 lipca, o godzinie 17.00. Spotkanie zostało jednak przyspieszone o jeden dzień, zespoły zagrają w piątek o godz. 18.00 „ze względu na udział naszego sztabu szkoleniowego w obowiązkowej kursokonferencji organizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej w dniach 21-22 lipca” – jak głosi komunikat na oficjalnej stronie internetowej ROW-u.