Zobacz
Do góry

Krzepota: Fizycznie coraz lepiej

– Wiedzieliśmy, że po spotkaniach ligowych zespół będzie potrzebował czasu, aby dojść do siebie – mówi Sebastian Krzepota, trener przygotowania fizycznego reprezentacji U-20.

Jest pan specjalistą od liczb i parametrów, ale w piłce nożnej liczy się przede wszystkim…

Sebastian KRZEPOTA: – Dobra gra. Można bowiem wygrać mecz, zawodnicy będą się cieszyć, ale my w sztabie nie będziemy do końca zadowoleni, bo nie wszystko zostało odpowiednio zrealizowane na boisku. Jako trenerzy możemy dużo pomóc zawodnikom, podpowiadać, reagować w trakcie meczu, ale to piłkarze są głównymi aktorami. Spełnienie założeń trenerskich i wygrywanie to główny cel. Cyfry pokazują jedynie, jakie zawodnicy mają możliwości. Chcemy też, by sprawiali jak najwięcej radości kibicom zarówno golami, jak i zwycięstwami.

Fot. Lukasz Laskowski/PressFocus

Co tak bardzo zaimponowało u np. Jakuba Bednarczyka w meczu przeciwko Senegalowi?

Sebastian KRZEPOTA: – Liczba przyśpieszeń i hamowań na minutę. Średnio ten parametr u wszystkich zawodników wyniósł 0,95. U Bednarczyka było to aż 1,6. To coś niewiarygodnego! Kuba jest w stanie właściwie nie zatrzymywać się na boisku. Cały czas był w ruchu, przyśpieszał i hamował. Jestem pod wrażeniem zdolności jego organizmu. To są wyniki na miarę zawodników, którzy występowali w Legii w Lidze Mistrzów. Zawodnik, który ma takie możliwości jak Kuba, musi ciągle nad nimi pracować. To może mu pomóc w zrobieniu kariery nawet na miarę reprezentacji seniorów.

Promocja ze słabą trójką

Jak pod względem fizycznym wyglądał nasz zespół we wszystkich meczach fazy grupowej?

Sebastian KRZEPOTA: – Wiedzieliśmy, że po spotkaniach ligowych zespół będzie potrzebował czasu, aby dojść do siebie. Widać to było na boisku i poza nim. W pierwszym meczu byli przygaszeni. Z każdym kolejnym spotkaniem biegali coraz więcej. Średnio piłkarz, który był na boisku 90 minut z Kolumbią, pokonał 10,4 km, z Tahiti 10,48 km, a z Senegalem już 11 kilometrów. Po wskaźnikach zmęczeniowych widać też, że zawodnicy dochodzą do siebie. Dobrze na nich wpływają stosowane przez sztab metody regeneracji. Jesteśmy na dobrej drodze, by poradzić sobie fizycznie w kolejnych etapach turnieju.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w mistrzostwa świata

 • Co się wydaje? Francuska ruletka

  Mija rok od zakończenia mistrzostw świata na rosyjskich stadionach. Akurat 3 lipca kończyła się 1/8 rozgrywek i tego dnia w Moskwie,...

  Michał Zichlarz6 lipca 2019
 • Komentarz ,,Sportu”. Polska jak Ukraina?

  Tydzień temu, szef Ukraińskiej Federacji Piłkarskiej Andrij Pawełko, w rozmowie ze „Sportem” chwalił się sukcesami piłki w swoim kraju.

  Michał Zichlarz22 czerwca 2019
 • Grabara: Swoje „odsiedziałem”

  Trzy pytania do Kamila Grabary, bramkarza młodzieżowej reprezentacji Polski.

  JK16 czerwca 2019
 • Ukraina mistrzem świata!

  Młodzieżowa reprezentacja Ukrainy nowym mistrzem świata. W finałowym meczu zespół prowadzony przez Ołeksandra Petrakowa wygrał w Łodzi z Koreą Południową 3:1.

  zich15 czerwca 2019
 • Prowadzi ich do złota

  Dzięki świetnej grze i kapitalnym zagraniom Lee Kang-in, Korea Południowa po raz pierwszy w swojej historii zagra w finale młodzieżowego mundialu.

  Michał Zichlarz15 czerwca 2019
 • Nasz belgijski szpieg

  Niedzielny mecz będzie miał szczególne znaczenie dla Jakuba Piotrowskiego. Były zawodnik Pogoni od roku gra przecież w Belgii.

  Michał Zichlarz15 czerwca 2019
 • EURO U-21. Chłopaki Michniewicza głodni sensacji

  Przedstawiamy młodzieżową reprezentację Polski, która niedzielnym meczem z Belgią rozpocznie zmagania w mistrzostwach Europy.

  Jakub Kubielas14 czerwca 2019
 • Rozczarowani grają o brąz

  Choć Włosi i Ekwadorczycy jeszcze nie wystąpili w finale Młodzieżowych Mistrzostw Świata, to jednak na mundialu w Polsce mieli ambicje walki...

  Michał Zichlarz14 czerwca 2019
 • Jedenastka gwiazd, czyli młoda fala w futbolu

  Na naszych boiskach od dwóch tygodni oglądamy piłkarzy, którzy już są warci miliony, a w najbliższej przyszłości będą błyszczeć w najlepszych...

  Michał Zichlarz8 czerwca 2019
Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com