Kto za Papszuna?

Jak już informowaliśmy wczoraj, Marek Papszun odchodzi z Rakowa Częstochowa. Jego decyzja jest sporym zaskoczeniem.


Prawie natychmiast, gdy w świat poszła informacja, że klub z Częstochowy będzie potrzebował nowego trenera, ruszyła giełda nazwisk. Naszym zdaniem, oczywiście „bez dzielenia skóry na niedźwiedziu”, pod uwagę może być branych kilka osób.

Dawid Szulczek (33 lata)
Fot. Paweł Jaskółka/PressFocus

Świętochłowiczanin od 1,5 roku robiący furorę w Warcie, z którą zamiast rozpaczliwie grać o utrzymanie w ekstraklasie, obecnie bije się o europejskie puchary. Z dyrektorem Rakowa Robertem Grafem pracował w Poznaniu, z prezesem Piotrem Obidzińskim – w Wiśle Kraków, której był II trenerem. Przed laty był u trenera Marka Papszuna na stażu w Rakowie. Właściciel Warty Bartłomiej Farjaszewski już zdążył zapowiedzieć, że Szulczek w przyszłym sezonie nadal będzie pracował w jego klubie.


Daniel Myśliwiec (37 lat)
Fot. Łukasz Sobala/PressFocus

Przed rokiem w świetnym stylu awansował ze Stalą Rzeszów do pierwszej ligi. Potrafi bardzo barwnie opowiadać o piłce, a jego drużyna gra bardzo barwny futbol, choć szczebel wyżej już nie tak skuteczny jak wcześniej, miewając problemy z balansem między ofensywą a defensywą. Pracował też w sztabach Chojniczanki, Górnika Łęczna czy Legii Warszawa.


Dawid Szwarga (32 lata)
Marek Papszun i Dawid Szwarga. Fot. Tomasz Kudala/PressFocus

Drugi trener Rakowa, w którym wylądował przed sezonem 2021/22. Po zakończeniu gry w piłkę, w 2018 roku – jego ostatnim klubem była Unia Strzemieszyce – wylądował w sztabie GKS-u Katowice. Tam pracował z Jackiem Paszulewiczem, Jakubem Dziółką, Dariuszem Dudkiem czy Rafałem Górakiem, by z bardzo dobrą opinią przeniósł się pod Jasną Górę. Nigdy nie był jeszcze I trenerem.


Foto główne: Rafał Rusek/PressFocus