Kuźnia Ustroń. Furlepa na pokładzie

Po ośmiu latach funkcję trenera drużyny seniorów IV-ligowej Kuźni Ustroń przestał pełnić Mateusz Żebrowski.


Dwudziestego szóstego listopada po raz ostatni trening drużyny seniorów IV-ligowej Kuźni Ustroń poprowadził Mateusz Żebrowski. Szkoleniowiec ten pracował w Kuźni ponad osiem (!) lat, mianowicie przejął drużynę latem 2013 roku zastępując Marka Bakuna. W tym okresie prowadził drużynę z Ustronia w 270 meczach – 242 ligowych i 28 pucharowych.

Jego największym sukcesem w pracy szkoleniowej w Kuźni był awans do IV ligi w sezonie 2016/2017. Jego podopieczni wyprzedzili wówczas wszystkich konkurentów w lidze okręgowej, WSS Wisła straciła do zwycięzcy 5 punktów, ale trzeci w tabeli MRKS Czechowice-Dziedzice aż 22 punkty!

Trener Żebrowski rezygnację z funkcji trenera złożył kilka tygodni przed zakończeniem rundy jesiennej, ale nie odchodzi z klubu, w którym będzie pełnił funkcję koordynatora miejscowej akademii. Jego następcą został doświadczony, 65-letni Jan Furlepa, który 30 listopada podpisał kontrakt obowiązujący od 1 stycznia przyszłego roku.

Umowa jest ważna przez półtora roku, ale zawiera klauzulę, że w przypadku oferty dla szkoleniowca z klubu wyższej ligi, może zostać rozwiązana w trybie natychmiastowym. Asystentem Jana Furlepy w Kuźni będzie Adrian Sikora.


Na zdjęciu: Kolejnym przystankiem w trenerskiej przygodzie Jana Furlepy jest IV-ligowa Kuźnia Ustroń.

Fot. Tomasz Błaszczyk/PressFocus