Ładują akumulatory przed sezonem

„Górnicy” korzystają z siłowni i boiska Gosław Sport Center. Wśród kilkunastu trenujących jest też dwójka piłkarzy, która w ostatnim czasie, po poważnych urazach, długo dochodziła do siebie. Chodzi o Konrada Nowaka oraz Rafała Wolsztyńskiego (na zdjęciu). Obaj zawodnicy w zeszłym roku zerwali wiązadła krzyżowe. Za sobą maja operacje w Rzymie i długą rehabilitację. Teraz wszystko jest już w porządku i wreszcie mogą trenować z kolegami.

Żmudna rehabilitacja

– Cieszę się bardzo, że dołączyłem do drużyny, bo rehabilitacja to żmudna i ciężka praca. Teraz na szczęście mogę już być na zielonej murawie i z resztą chłopaków, z czego bardzo się cieszę – cytuje Rafała Wolsztyńskiego oficjalna strona Górnika.

Napastnik zabrzan chwali warunki, jakie zespół ma na obozie w Wodzisławiu. – Wszystko jest pozapinane od A do Z, ale tak ma być, bo przecież przygotowujemy się do ciężkiego sezonu. Nogi, po ćwiczeniach w siłowni muszą być „nabite”, żeby potem było z czego pociągnąć – podkreśla z uśmiechem.

Rafał świetnie radził sobie latem zeszłego roku. Zdobył dwie bramki w pucharowym meczu z Sokołem Ostróda (3:1) i uratował remis w ligowym starcu z Arką Gdynia (1:1). Trafił też do siatki w ekstraklasowym spotkaniu z Cracovią (3:3). Kiedy wydawało się, że kwestią czasu będzie, kiedy na stałe wskoczy do wyjściowego składu jedenastki prowadzonej przez Marcina Brosza, w starciu z Termaliką Nieciecza nabawił się poważnego urazu kolana. Teraz z zapałem przygotowuje się do rozgrywek.

– Wszyscy są głodni grania i trenowania. Tutaj w Wodzisławiu mamy świetne warunki do pracy, tak, żeby przećwiczyć te warianty, z których będziemy korzystali później. Nic tylko wychodzić i bawić się tą piłką, bo na to czekaliśmy przez ten okres wakacji. Wiadomo, wypoczynek wypoczynkiem, ale teraz trzeba ładować akumulatory. Wszyscy prężnie trenujemy – mówi Wolsztyński.

Dołączą do kolegów

Na początku tygodnia na obóz do Wodzisławia dojedzie grupa zawodników, którym sztab szkoleniowy, głównie z powodów rodzinnych dał kilka dni wolnego więcej. Chodzi tutaj o bramkarza Wojciecha Pawłowskiego, obrońców Pawła Bochniewicza oraz Dani Suareza, a także duet pomocników: Damiana Kądziora oraz Szymona Żurkowskiego. Pierwszy sparing Górnik zagra 22 czerwca. Rywalem zabrzan będzie Fotbal Trzyniec.