Zobacz
Do góry

Łaguta uciekł do Lublina

Szok w Rybniku! Rosjanin miał wrócić i pomóc drużynie w awansie do PGE Ekstraligi. Wykonał jednak woltę…

W sezonie 2017 dopingowa wpadka Grigorija Łaguty kosztowała ROW Rybnik spadek z PGE Ekstraligi. W tym roku Rosjanin miał po 21-miesięcznej przerwie wrócić do składu rybniczan, odpokutować swoje winy i pomóc drużynie w powrocie do elity. Tak się jednak nie stanie.

W czwartek władze beniaminka PGE Ekstraligi – Speed Car Motoru Lublin ogłosiły, że osiągnęły porozumienie z Rosjaninem i w sezonie 2019 będzie reprezentował ich barwy. Dołączy do zespołu po 15 maja, gdy otworzy się pierwsze tegoroczne okienko transferowe i będzie można oficjalnie podpisać z nim kontrakt.

Poszło o pieniądze

Dla rybnickiego klubu decyzja Rosjanina to szok! Tym bardziej, że jeszcze miesiąc temu w rozmowie z telewizją klubową deklarował, że na pewno zostanie w klubie z Górnego Śląska. – Kibice mogą być spokojni. Grigorij Łaguta jest w Rybniku i zostanie w Rybniku – mówił.

Co go przekonało? Oczywiście pieniądze. W zespole z Lublina Rosjanin może zarobić w tym roku około 2 milionów złotych. Za sam podpis ma dostać aż 800 tysięcy złotych, a potem 8 tysięcy złotych za każdy zdobyty punkt.

– Jeśli Łaguta kieruje się jakimiś zasadami, to powinien zostać w Rybniku. Zaciągnął wobec rybnickiego klubu spore zobowiązanie. Gdyby nie prezes ROW-u, Krzysztof Mrozek, to dostałby nie 21-miesięczną, a 4-letnią karę – mówił jeszcze kilka dni temu Marian Maślanka, były prezes Włókniarza Częstochowa, który kiedyś ściągał obu braci Łagutów do Polski. – Mam nadzieję, że okaże się człowiekiem honoru, ale w żużlu już takie rzeczy widziałem, że głowy bym za to nie dał – dodał.

 

Na zdjęciu: Grigorij Łaguta (na pierwszym planie) wykręcił rybniczanom niezły numer. A jak im, to i innym może…

 

Komentarze

Więcej w sportowy mix

 • Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo VIVE

  Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce wygrali na wyjeździe z białoruskim Mieszkowem Brześć 31:27 (15:9) w piątej kolejce grupy B Ligi Mistrzów....

  PAP19 października 2019
 • Lekkoatletyka. Rozwinięte skrzydła

  Dla Patrycji Wyciszkiewicz był to niezwykły sezon, w którym nie brakowało zwycięstw i porażek. Zakończył się ogromnym sukcesem - wicemistrzostwem świata...

  PAP19 października 2019
 • KPR Ruch Chorzów nie pasuje do elity?

  Piąty mecz i piąta porażka, w tym czwarta we własnej hali - sytuacja „Niebieskich” w zawodowej superlidze staje się coraz trudniejsza.

  tom19 października 2019
 • Piłka ręczna. Chłopaki nie płaczą?

  Sezon nie trwa jeszcze dwóch miesięcy, a Vive przegrało już trzy razy, w kraju i w Lidze Mistrzów. - Mamy bardzo...

  tom19 października 2019
 • Energa Basket Liga. Białe chusteczki na trybunach

  Gliwiczanie najwyraźniej lubią wyjazdy - po wygranej w Gdyni w piątek zanotowali kolejną w Starogardzie Gdańskim.

  Redakcja18 października 2019
 • Polska Hokej Liga. Grzech główny…

  Pokonać takich fachowców w bramkach jak Clarke Saunders oraz Ondrej Raszka to jak trafić „6” w Lotto - wzdychał jeden z...

  Włodzimierz Sowiński18 października 2019
 • Unia Oświęcim zburzy ligową hierarchię?

  Grający pod kierunkiem Nika Zupancicia zespół z Oświęcimia na pewno nie pokazał swoich wszystkich możliwości i „wybuch” ma dopiero nastąpić.

  Włodzimierz Sowiński18 października 2019
 • Kubiak: Sezon świetny, z jedną skazą

  Rozmowa z Jarosławem Kubiakiem, trenerem młodzieży i ojcem kapitana reprezentacji, Michała

  Włodzimierz Sowiński17 października 2019
 • Ile znaczy bramkarz

  Pewne trzy punkty NMC Górnika i Gwardii Opole w 8. kolejce. PGNiG Superliga daje czas reprezentacji.

  Tomasz Mucha16 października 2019
Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com