„Latający” Grek

Miedź Legnica zaangażowała obrońcę, Giannisa Massourasa, znanego z występów w Górniku Zabrze.


W środę Miedź Legnica sfinalizowała transfer 26-letniego Greka, Giannisa Massourasa. Prawy wahadłowy dołączył do beniaminka PKO BP Ekstraklasy z Olympiakosu Pireus na zasadzie transferu definitywnego. Massouras w przeszłości występował w Górniku Zabrze (w sezonie 2020/2021 zagrał w 23 meczach w ekstraklasie), teraz z drużyną znad Kaczawy podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku.

Mierzący 181 centymetrów grecki obrońca jest wychowankiem Apollonu Patras. Jego kolejnymi klubami były Panachaiki Gymnastiki Enosi oraz Atlitiki Enosi Larisa, w którym zadebiutował w greckiej elicie. Tam dostrzeżony został przez Olympiakos Pireus. Z najbardziej utytułowanego greckiego zespołu wypożyczany był do Panionios GSS i AE Larisa, a także Górnika Zabrze oraz holenderskiej Sparty Rotterdam. W najwyższych klasach rozgrywkowych Grecji, Polski i Holandii wystąpił w 87 meczach, zdobywając w nich 1 gola. Do tego dołożył 21 występów i 3 bramki w krajowych pucharach. Zaliczył też trzy mecze w reprezentacji Grecji U-21.

Giannisa znaliśmy już z wcześniejszej gry w PKO BP Ekstraklasie w barwach Górnika Zabrze – powiedział szkoleniowiec „Miedzianki”, Grzegorz Mokry. – Notował tam dobre występy. Konsultowaliśmy się też z trenerami, którzy z nim pracowali. Oczywiście był również testowany przez nas przez kilka dni. Zagrał niezły mecz w Zabrzu przeciwko Górnikowi. Przeszedł szereg testów motorycznych, w których wypadł dobrze. Wzmocni nam konkurencję przede wszystkim na prawej stronie boiska, na prawym wahadle. Jest szybkim zawodnikiem, lubiącym się ścigać i mającym sporo atutów w grze ofensywnej. W obronie jest nieustępliwy, waleczny i wygrywający sporą liczbę pojedynków indywidualnych.


Na zdjęciu: Giannis Massouras jest najnowszym nabytkiem beniaminka z Legnicy.

Fot. miedzlegnica.eu