Laviczka nie jest już trenerem Śląska Wrocław!

O tym mówiło się od jakiegoś czasu. Wyniki Śląska Wrocław nie zadowalają włodarzy klubu. Podjęto decyzję i Vitezlav Laviczka oficjalnie stracił posadę.


Ponad dwa lata Vitezlav Laviczka prowadził pierwszą drużynę Śląska Wrocław. Pracę we Wrocławiu rozpoczął w styczniu 2019 roku. Jego bilans z zespołem to 30 zwycięstw, 20 remisów i 28 porażek.

Ostatni raz w roli trenera wystąpił w minioną sobotę, gdy Śląsk bezbramkowo zremisował z Wisłą Płock.

Wrocławski klub po 22. kolejkach zajmuje w tabeli siódmą pozycję z dorobkiem 30 pkt. Przed sezonem liczono na znacznie lepszy wynik.Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław dziękując Laviczce za pracę z pierwszą drużyną przypomniał, że czeski trener przyszedł do klubu z misją ratunkową, która powiodła się. – Jednak w naszej ocenie od kilku miesięcy drużyna nie rozwijała się w kierunku, na jakim nam zależy i na jaki umawialiśmy się z trenerem. Długo wspólnie pracowaliśmy nad poprawą sytuacji, ale niestety nie przyniosło to oczekiwanych efektów. Stąd trudna decyzja o wcześniejszym zakończeniu współpracy z pierwszym trenerem i całym sztabem szkoleniowym – dodał Waśniewski.


Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus