Lavillenie na Śląskim!

W historii światowej lekkoatletyki zaledwie kilku tyczkarzy pokonało wysokość 6 metrów – w tym elitarnym gronie znajdują się także Francuz Renaud Lavillenie oraz rekordzista Polski Piotr Lisek. Obu zobaczymy 8 czerwca na Stadionie Śląskim podczas 64. Memoriału Janusza Kusocińskiego.

Skok o tyczce to jedna z najbardziej prestiżowych i widowiskowych konkurencji lekkoatletycznych. Fruwający ponad 5 metrów nad ziemią zawodnicy przyciągają uwagę kibiców na całym świecie. Dzięki Memoriałowi Kusocińskiego ta interesująca rywalizacja zawita do Chorzowa. Jednymi z gwiazd pierwszej wielkiej lekkoatletycznej imprezy w „Kotle Czarownic” będą najlepsi tyczkarze świata, a w ich gronie dwójka „sześciometrowców” – rekordzista globu Lavillenie (6,16 – pod dachem) oraz dzierżący najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki Piotr Lisek – w lutym 2017 roku skoczył w hali równe 6 metrów.

Obaj stawali na podium najważniejszych światowych imprez, w tym niedawnych halowych mistrzostw świata w Birmingham (Francuz wygrał, Polak był trzeci). Ich pojedynki rozgrzewają emocje kibiców na całym świecie. Prywatnie jednak zawodnicy, podróżujący od mityngu do mityngu, przyjaźnią się i wzajemnie dopingują.

– W naszym gronie panuje świetna atmosfera. Lubimy pożartować, ale gdy przychodzi do startu, skupiamy się na własnych celach. A te na Śląskim będą wielkie. To piękny obiekt. Póki co widziałem go tylko na zdjęciach i w telewizji, ale zrobił na mnie znakomite wrażenie. Nie mogę się doczekać startu w Chorzowie. To będzie wielka przygoda. Postaram się żeby kibice wyszli po naszym konkursie bardzo zadowoleni – zapewnia Piotr Lisek.

Skok o tyczce to tylko jedna z blisko dwudziestu konkurencji, jakie rozegrane zostaną podczas memoriału. We wszystkich z nich kibice będą mogli zobaczyć gwiazdy światowego formatu.

– Nie zabraknie oczywiście polskich asów. Do udanego startu w Chorzowie przygotowują się m.in. Anita Włodarczyk, Piotr Małachowski, Adam Kszczot oraz Paweł Fajdek. Mogę też zdradzić, że na Kusym odbędzie się konkurs do klasyfikacji IAAF Hammer Throw Challenge, czyli odpowiednik Diamentowej Ligi dla rzutu młotem – informuje wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Tomasz Majewski.

Memoriał Janusza Kusocińskiego to jeden z najstarszych na świecie mityngów lekkoatletycznych. Po kilku latach rozgrywania w Szczecinie, przenosi się na zmodernizowany obiekt w Chorzowie. Zawody poświęcone są pamięci mistrza olimpijskiego z 1932 roku, który został zamordowany przez hitlerowców w 1940 roku.

Bilety na mityng dostępne są na portalach serwisów ebilet.pl, eventim.pl oraz kupbilet.pl.